Rôzne

Čo je záplata DuoDERM?


Náplasti DuoDERM vyrába spoločnosť ConvaTec a používajú sa v lekárskych zariadeniach na podporu hojenia rán. Náplasti DuoDERM pokrývajú ranu a môžu sa nosiť až týždeň bez výmeny.

Funkcie

Náplasti DuoDERM sa snažia vytvoriť liečivé prostredie pre rany. Keď sa náplasť dostane do kontaktu s pokožkou, vytvára gél, ktorý „vytvára vlhké liečivé prostredie“ podľa webovej stránky ConvaTec DuoDERM. Vonkajší okraj náplasti vytvára okolo rany nepremokavú bariéru a náplasť pracuje na vyliečení rany a udržiavaní exponovaných nervových zakončení vlhkých, čo bráni nepohodliu.

Druhy

Spoločnosť ConvaTec ponúka na svojej webovej stránke päť rôznych typov záplat DuoDERM. Obväz signálu sa používa v ránach s malým prietokom. Použitie CGF sterilného obväzu zahŕňa obväzové vredy, popáleniny a povrchové poťahy rán. Obväz CGF Border sa používa na zakrytie rán v ťažko zakrytých oblastiach. DuoDERM Hydroactive a Extra Thin obväzy sú tiež k dispozícii na pokrytie rán a obväzy.

Výhody

Náplasti DuoDERM umožňujú zvýšenú mieru hojenia a zníženú pravdepodobnosť infekcie, zatiaľ čo ranu udržiavajú čistú, zakrytú a pokiaľ možno bez bolesti.