Rôzne

Augmentin na liečbu infekcie dutín


Augmentin je antibiotikum používané na liečbu sínusových infekcií. Používa sa tiež na liečbu ušných infekcií, infekcií dolných dýchacích ciest a kožných infekcií spôsobených špecifickým kmeňom baktérií.

Čo je Augmentin?

Augmentin je antibiotikum na báze penicilínu, ktoré je všeobecne bezpečné na liečbu rutinných infekcií dutín. Môže byť predpísaný pre dospelých aj pre deti.

Ako sa to robí?

Pri liečbe sínusovej infekcie sa Augmentin obvykle užíva perorálne, vo forme tabliet alebo tekutín, niekoľkokrát denne po dobu 7 až 10 dní. Pretože baktérie, proti ktorým sa Augmentin používa, sa dajú trochu ťažko eradikovať, môže byť doba liečby dlhšia. Môže sa užívať s jedlom alebo bez jedla.

Vedľajšie účinky

Známe vedľajšie účinky sú hnačka, nevoľnosť, kožné vyrážky a žihľavka.

Varovanie

Má sa užívať celý predpis Augmentinu bez ohľadu na to, či sa pacient cíti lepšie. Zabráni sa tak opätovnému výskytu infekcie dutín a bakteriálnej rezistencie.

Ľudia, ktorí majú citlivosť na penicilín, by nemali užívať Augmentin.

Dôležité informácie

Augmentin sa môže použiť na liečbu sínusovej infekcie, iba ak je prítomná bakteriálna infekcia. Nebude liečiť ďalšie sínusové stavy spôsobené vírusmi. Neznižuje trvanie prechladnutia ani lieči alergie.