Rôzne

Vedľajšie účinky myorilu

Vedľajšie účinky myoriluWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Myoril je liek používaný na liečbu alebo zmiernenie bolestivých svalových kŕčov spôsobených degeneratívnymi stavcami, stavmi chrbta, bolesťami v dolnej časti chrbta, torticollis a traumatologickými a neurologickými poruchami. Tablety Myorilu obsahujú 4 mg tiokolchikozidu. Tak ako pri iných liekoch, pri užívaní lieku Myoril sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky.

Závažné vedľajšie účinky

S užívaním lieku Myoril je spojených niekoľko vedľajších účinkov. Medzi závažné vedľajšie účinky patria svalové kŕče, vredy v ústach, rýchly prírastok na hmotnosti, záchvaty, žltačka a kŕče v bruchu alebo pálenie záhy. Alergické reakcie, ako je uzavretie hrdla, ťažkosti s dýchaním, opuch pier alebo tváre a úľov, sú príkladmi alergických reakcií na Myoril. Používanie tohto lieku sa musí zastaviť a ak sa vyskytnú závažné vedľajšie účinky, je potrebné okamžite vyhľadať lekársku pomoc.

Menej závažné vedľajšie účinky

Liek Myoril sa má naďalej užívať, ak sa vyskytnú ďalšie menej závažné vedľajšie účinky. Ak sa u pacienta počas užívania Myorilu vyskytnú závraty, bolesti hlavy, nevoľnosť, hnačka alebo zápcha, depresia, únava, sucho v ústach alebo nepravidelná menštruácia, je potrebné sa poradiť s lekárom.

Liekové interakcie

Niektoré lieky môžu viesť k negatívnym vedľajším účinkom, ak sa užijú počas režimu zahŕňajúceho Myoril. Niektoré lieky, ktoré môžu zmeniť účinnosť lieku Myoril, sú aspirín; voľnopredajné lieky proti kašľu, prechladnutiu alebo alergii; antikoagulanciá, ako je warfarín; steroidy, ako je prednison; inzulín; probenecid a lítium. Ak sa ktorýkoľvek z týchto liekov bude užívať spolu s liekom Myoril, mal by byť informovaný lekár.

Varovanie

Počas tohto lieku sa treba vyhnúť nadmernému vystaveniu sa slnečnému žiareniu, pretože Myoril môže zvýšiť citlivosť pokožky na slnečné svetlo. Nepretržité pitie viac ako troch alkoholických nápojov počas dňa počas používania tohto lieku môže zvýšiť pravdepodobnosť krvácania zo žalúdka. Ak sa u osoby vyskytne krvavá zvracanie alebo krvavá, čierna alebo dechtová stolica, musí sa poradiť s lekárom, pretože to môžu byť príznaky naznačujúce poškodenie žalúdka alebo čriev.

Predávkovať

Rovnako ako u väčšiny liekov existuje riziko predávkovania, ak sa užije viac ako odporúčané množstvo lieku Myoril. Typickými príznakmi predávkovania Myorilom sú nevoľnosť, zvracanie, závraty, ospalosť, bolesti hlavy, zvonenie v ušiach, záchvaty, potenie, rozmazané videnie, znížená citlivosť alebo brnenie, pomalé dýchanie a malá alebo žiadna tvorba moču. V prípade podozrenia na predávkovanie je potrebné okamžite vyhľadať lekársku pomoc.