Rôzne

Ako zabaliť kompresný obväz na tenisový lakť

Ako zabaliť kompresný obväz na tenisový lakť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

„Tenisový lakeť“ je zhoršenie alebo roztrhnutie šliach spojených s výrastkom kosti v hornej časti ramena, ktorý sa nazýva laterálny epicondyle. Môže to byť akútne zranenie alebo môže byť výsledkom nesprávnej techniky v športe, ktorá vyžaduje uchopenie alebo stlačenie. Liečba tenisového lakťa môže trvať dlho, pretože použité šľachy sa používajú tak často v každodenných činnostiach. Omotanie protinádorovou ortézou môže zmeniť šľachy a poskytnúť úľavu, ktorá zabraňuje závažnejším opatreniam, ako je napríklad liečba steroidmi alebo chirurgický zákrok.

Omotanie kompresného obväzu

Posúdiť zranenie. Tenisový lakeť spôsobuje pri uchopení alebo stláčaní tupú bolesť k ostrej bolesti. Bolesť je na vonkajšej strane lakťa tesne pod horným ramenom.

Liečte akútne zranenie. Na liečbu náhlych alebo akútnych poranení použite studené obklady. Chladné obklady sú dobré počas niekoľkých prvých dní. Odložte zranenie a striedajte ľad pomocou kompresného obväzu. Po troch dňoch môže byť trvalé zranenie liečené striedaním studených a teplých obkladov.

Spustite zábal. Bočný epicondyle pripája svaly vonkajšieho predlaktia k spodnej časti kosti v hornej časti ramena v lakte. Spustite zábal tesne pod lakťom a obopnite horné predlaktie. Komerčné obväzy majú často vložku do vzduchového vankúša alebo vložku do vankúša, ktorá vytvára ďalší tlak priamo na priťažujúce šľachy.

Tento postup zopakujte, aby ste dostali protismeru. Pokračujte v zabalení v tej istej oblasti niekoľkokrát, aby ste dosiahli kompresiu. Bandáž by mala byť pohodlná, ale nemala by byť nepohodlná alebo obmedzovať krvný obeh. Ak cítite svoj pulz pod obväzom, je pravdepodobne príliš tesný.

Zabalte spodnú časť paže. Začnite sa ovíjať okolo spodnej časti horného ramena pri spodnej časti bicepsu. To stabilizuje obväz a zabraňuje skĺznutiu predlaktia.

Uzamknite zábal. Zasuňte koniec obväzu pod predchádzajúci obal, aby sa nerozpadol. Môžete tiež pripevniť alebo pripevniť koniec obväzu, aby ste ho udržali na svojom mieste.

Obväz zmeňte často. Ak je obväz nepohodlný alebo stráca kompresiu, ovinte ho znova. Bandáž by sa mala nosiť pri akýchkoľvek fyzických činnostiach zahŕňajúcich uchopenie alebo stlačenie. Neaplikujte obväz v noci alebo, keď to nie je potrebné. Nechcete sa spoliehať na bandáž - chcete tento problém vyliečiť a zbaviť sa bandáže.

Tip

  • Niektoré cvičenia môžu pomôcť zlepšiť tenisový lakeť. Cvičenia, ktoré môžu pomôcť pri hojení tenisového lakťa, sa poradia so športovým terapeutom.

Tip

  • Tenisový lakeť sa objaví náhle po tom, ako si myslíte, že je vyliečený - obväz noste týždeň až mesiac, keď príznaky vymiznú, aby sa predišlo opätovnému zraneniu. Nechajte svoju techniku ​​analyzovať športovým terapeutom, aby ste predišli opakovanému zraneniu.