Info

Spáli vaše telo svaly pred tukom?

Spáli vaše telo svaly pred tukom?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Znížte kalórie, pridajte kardio, ale pri plánovaní programu na chudnutie neprehliadnite svoje svaly. Výrazne znížený príjem potravy a zvýšené aeróbne cvičenie môžu mať negatívny vplyv na chudé svaly, ktoré vám uľahčia schudnutie a zabránia mu. Mohli by ste skončiť mdlejšie, ako by sa hodilo, keby libry, ktoré stratíte, boli svalové namiesto tuku.

Mýty o strave

Populárna múdrosť umožňuje neefektívne stratégie chudnutia. Zvyčajne strava obmedzuje kalórie a zvyšuje aeróbnu aktivitu na odlupovanie libier. Čím prísnejšia strava a intenzívnejšie cvičenie, tým rýchlejšie dosiahnete svoje ciele v oblasti hmotnosti. Viac kardio a menej kalórií však môže mať nezamýšľané následky. Národná rada pre silu a fitnes tvrdí, že tento prístup môže negatívne ovplyvniť zloženie vášho tela. Klinické štúdie ukazujú, že znižovanie kalórií pri súčasnom pridávaní aeróbneho tréningu redukuje tuk, ale nerobí nič pre zachovanie svalového tkaniva a môže viesť k výraznej strate svalov.

Vysoko výkonný palivový mix

Keď začnete cvičiť, vaše telo používa ako palivo glykogén uložený v pečeni a svaloch. University of Michigan Medical School hovorí, že asi po 30 minútach prejdete na spaľovanie tukov na energiu. Dlhá stredná aeróbna sedenie odľahčuje vaše tukové zaťaženie a privádza vás o pár krokov bližšie k hubeným džínsám. Ak je však cvičenie veľmi náročné alebo ak nespotrebujete dostatok kalórií, vaše telo premení bielkoviny zo svalových vlákien na energiu. Namiesto spaľovania tukov zožierate svalové tkanivo. Ktoré palivo vaše telo spaľuje ako prvé - svalov alebo tukov - záleží na tom, ako štruktúrujete schudnutie alebo plán telesnej kondície.

Kardio a katabolizmus

Príliš veľa kardiovaskulárnych cvičení vyčerpáva svalovú hmotu a silu. Ak je váš príjem kalórií príliš nízky a aeróbny tréning je príliš tvrdý, vaše telo vytvorí katabolický hormón kortizol, ktorý rozkladá svalové tkanivo. Anita Bean uvádza v Kompletnom sprievodcovi silovým tréningom, že keď tvrdo cvičíte a menej jedíte, vaše telo pracuje rovnako usilovne na tom, aby našlo palivo pre všetky tieto energetické výdavky. Metabolizmus spotrebúva tuky a bielkoviny - a bielkoviny pochádzajú zo svalových vlákien. Spúšťajte spotrebu bielkovín a môžete si svaly napáliť, aby ste podporili spaľovanie tukov, čo je samovoľný manéver. Klinika Mayo poukazuje na to, že svalové tkanivo spaľuje viac kalórií ako tukové tkanivo, takže pri odpracovaní nadmerných centimetrov zachovanie svalov zvyšuje pravdepodobnosť úspechu pri chudnutí.

Prijmite odpor

Odporový tréning môže kompenzovať negatívny vplyv kalorického obmedzenia a kardio cvičení na svalovú hmotu a silu. Odporový tréning zvyšuje veľkosť svalov, zvyšuje rýchlosť odpočinku v pokoji a vedie k rýchlejšiemu spaľovaniu tukov. Podľa Národnej rady pre silu a fitnes zvyšuje svalová hmota zvýšenie metabolických hladín, aj keď odpočívate. Každá libra navyše sa rovná jednej libre tuku strateného ročne, keď spíte, nie je to zlý spôsob, ako zostať fit. Viac svalov má ďalšie dôležité zdravotné následky. Absencia cvičenia odporu vedie k zníženiu svalovej hmoty a nižšej hustote kostí, čo je predpoklad osteoporózy. Ochrana svalov počas diéty by mohla mať dlhodobé následky pre mobilitu a nezávislosť a vašu schopnosť udržiavať si zdravú, strednú váhu počas starnutia.

Vyvážený prístup

Trifta pre zdravé chudnutie vyvažuje pravidelné aeróbne cvičenie, silový tréning a výživnú stravu obsahujúcu dostatok bielkovín. Mierne kardiovaskulárne cvičenie buduje svalovú hmotu, tvrdí Columbia University Health Service, ktorá varuje pred extrémnymi aeróbnymi sedeniami, ktoré vyčerpávajú glykogén a spotrebúvajú svalovú hmotu. Rozhodnite sa pre cvičenie aerobiku s nízkym alebo stredným odporom a buďte ostražití pri strave. Ak chcete zachovať svalovú hmotu, vyhnite sa únave a stimulovajte metabolizmus počas diéty. Jedzte päť až šesť malých jedál po celý deň a pridajte dostatočné množstvo bielkovín. Harvard School of Public Health odporúča ryby, hydinu, orechy a fazuľa ako zdroje bielkovín, ktoré majú veľmi malé množstvo nasýteného tuku. Vytvorte zdravú zmes zdravej výživy, kardiovaskulárneho cvičenia a tréningu odolnosti, aby ste dosiahli a udržali svoju ideálnu váhu.