Info

Aké časti tela sedí na cvičebnom tóne?


Cvičebné gule, známe tiež ako stabilné gule, telocvičné alebo švajčiarske gule, sú mimoriadne účinné na tónovanie a naťahovanie určitých častí tela, aj keď na nich práve sedíte. Vďaka svojej nestabilite cvičebná guľa ľahko aktivuje vaše základné svaly a núti ich pracovať tak, aby udržali rovnováhu tela.

Postarajte sa o svoje jadro

Silné jadro je životne dôležité pre zdravie celého tela. Jadro sa skladá zo svalov v žalúdku a chrbte (rectus abdominus, priečny abdominus, vonkajšie a vnútorné šikmé body a erektorové špenáty) a bokov (gluteus medius a gluteus minimus). Tieto svaly spolupracujúce pomáhajú zvládať každodenné činnosti, ako sú ohýbanie, zdvíhanie a napínanie. Ak tieto svaly nie sú pripravené na takúto prácu, objavujú sa problémy, ako je napätie chrbta, zlé držanie tela a neschopnosť vykonávať normálne funkcie. Slabé jadrové svaly môžu tiež viesť k zlému fungovaniu menších svalov v končatinách a chodidlách, ktoré nedokážu vyťažiť samotný kmeň. Cvičenie jadra znamená pracovať tieto svaly súbežne, aby boli trénovaní tak, aby podporovali celé telo.

Sadni si

Je pravda, že aeróbne cvičenie je to, čo spaľuje tuk, ale základné tóny žalúdka a chrbta sú nevyhnutné pre tón. Keď sedíte na cvičebnom plese, vyzývate tieto svaly a zároveň získavate kontrolu, aby ste si udržali správne držanie tela. Cítite, ako fungujú svaly, ak si sadnete s miernym svahom dolnej časti chrbta, s kolenami a nohami v uhle 90 stupňov a nohami naplocho na podlahe.

Malé kroky idú dlhú cestu

Rovnomerné kývanie lopty s malými pohybmi spôsobuje, že svaly spolupracujú, aby znovu získali rovnováhu, a tak ďalšie svaly spochybňujú. Hojdacia kôra kolísajúca bok po boku a dopredu a dozadu izoluje panvu a pôsobí na spodnú časť chrbta, brušné svaly a boky. Skúste sedieť na loptičke s nohami na podlahe a rukami prekríženými cez hrudník. Utiahnite brušné svaly a potom sa mierne oprite. Podržte po dobu piatich sekúnd a potom sa narovnajte späť do zvislej polohy. Vykonanie niekoľkých opakovaní je ďalším skvelým spôsobom, ako sa stať silnejším a sprísniť oblasť žalúdka.

Dôležité informácie

Ak pocítite bolesť počas cvičebného cvičenia, zastavte sa a pred pokračovaním sa poraďte so svojím lekárom. Ak máte problémy s chrbticou alebo poranením miechy, môžete problém zhoršiť kvôli nestabilite lopty. Ak vám nie sú nepríjemné náhle pohyby alebo udržiavanie rovnováhy, nemusí to byť pre vás ideálne cvičenie. Spadnutie lopty je možné, preto pri nácviku pre prípad, že by ste vyliali, vyberte mäkké miesto.