Rôzne

Ako rozpustiť Dna Kryštály

Ako rozpustiť Dna KryštályWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nadmerná kyselina močová, ktorá sa v kĺboch ​​vyvíja v kryštáloch s ostrými hranami, spôsobuje dnu. Reč tekutín a bielych krviniek do postihnutej oblasti vedie k zápalu a bolesti. Bolesť dny sa dá zvládnuť, pretože existuje niekoľko spôsobov, ako rozpustiť kryštály dny a zabrániť budúcim útokom.

Rozpúšťanie dna kryštálov

Získajte okamžitú úľavu počas dnového záchvatu použitím kontrastnej hydroterapie na rozpustenie kryštálov. Podržte horúci obklad na postihnutej oblasti po dobu troch minút; potom aplikujte studenú kompresiu po dobu 30 sekúnd. Striedajte horúce a studené obklady, kým nezačnete cítiť úľavu.

Navštívte lekára, ktorý vám môže predpísať liek, ktorý rozpustí kryštály a zabráni tým novým. Lieky urikurové, ako napríklad sulfinpyrazón a probenecid, znižujú hladiny kyseliny močovej v krvi tým, že spôsobujú jej prechod. Alopurinol je liečivo, ktoré blokuje produkciu kyseliny močovej.

Začnite diétu s nízkym obsahom purínov. Purín je látka nachádzajúca sa v potravinách, väčšinou na báze zvierat, ktorá sa z tela mení na kyselinu močovú. Zníženie množstva purínu, ktoré konzumujete, znižuje množstvo kyseliny močovej v tele. To minimalizuje prebytočnú kyselinu močovú, ktorá sa mení na dnové kryštály.

Zvýšte príjem tekutín, najmä vody. Pomôže to vyplaviť kyselinu močovú z vášho tela.

Tip

  • Príkladmi potravín s nízkym obsahom purínov sú: celé zrná, väčšina zeleniny a ovocia a nízkotučné mliečne výrobky. Vyvarujte sa alkoholu, najmä piva. Jedzte chudé mäso a ryby s mierou.

Tip

  • Dna sa musí užívať na celý život, akonáhle ich začnete užívať, inak sa dna vráti. Veľké kryštály dny, nazývané tophi, môžu byť príliš veľké na to, aby sa rozpustili a možno bude potrebné ich chirurgicky odstrániť.