Rôzne

Čas na zotavenie sedacieho nervu


Bolesť nastáva, keď je sedací nerv stlačený herniovaným diskom alebo iným problémom s chrbticou. Tento problém sa často vyrieši sám v čase. Inokedy pomáhajú fyzikálna terapia alebo lieky na predpis. V závažných prípadoch môžu pacienti vyžadovať operáciu.

Chirurgická technika

Lekári používajú rôzne chirurgické techniky založené na potrebách pacienta a príčine problému. Pacienti sa z niektorých postupov zotavujú rýchlejšie ako z iných. Lekári niekedy môžu použiť laserový zákrok, z ktorého sa pacienti veľmi rýchlo zotavujú.

Anestézie

Lekári obvykle vykonávajú chirurgický zákrok sedacieho nervu v celkovej anestézii. Niekedy lekári namiesto toho používajú epidurálnu alebo lokálnu anestéziu, takže pacient je hore, ale nemôže procedúru cítiť. Pacienti sa zotavujú rýchlejšie z účinkov lokálnej anestézie ako z celkovej alebo epidurálnej anestézie.

Hospitalizácia

Pacienti zvyčajne zostávajú v nemocnici niekoľko dní po operácii sedacieho nervu. Pacienti, ktorí sa podrobujú laserovému chirurgickému zákroku, sa však zvyčajne vracajú domov v ten istý deň.

Aktivita

Lekári vo všeobecnosti chcú, aby pacienti boli mimo postele a chodili v deň operácie alebo najneskôr nasledujúci deň. Lekári odporúčajú denné cvičenie s nízkym dopadom na pomoc pri procese regenerácie. Lekári niekedy odporúčajú aj fyzioterapiu.

Obmedzenia aktivity

Pacienti musia obmedziť niektoré činnosti na niekoľko týždňov, vrátane zdvíhania ťažkých predmetov a namáhavého cvičenia. Pacienti by nemali viesť vozidlo, pokiaľ užívajú lieky na narkotickú bolesť. Kedy sa pacienti môžu vrátiť do práce, záleží na druhu práce, ktorú vykonávajú.

Pozri si video: Artroskopia kolena - ako to prebieha? (Smieť 2020).