Rôzne

Over-the-Counter Jock Itch ošetrenie

Over-the-Counter Jock Itch ošetrenie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Svrbenie atlétov alebo tinea cruris je spôsobené huby trichophyton rubrum. Zvyčajne ovplyvňuje záhyby kože v blízkosti oblasti slabín, vrátane vnútorných stehien a zadku. Môže sa tiež objaviť v miešku alebo v oblasti konečníka. Jockové svrbenie možno liečiť niekoľkými voľne predajnými liekmi.

Druhy liečby

Existuje päť voľne predajných liekov, ktoré sa bežne používajú na liečbu svrbenia. Zahŕňajú Lotrimin (klotrimazol), mikarín a Cruex (mikonazol), tinaktín (tolnaftát) a Dermasil (terbinafín). Najlepšie je používať krémové verzie liekov, pretože môžu lepšie upokojiť a chrániť napadnuté oblasti. Lieky používajte až do jedného týždňa po objavení sa poslednej stopy príznakov, aby ste zabránili opakujúcim sa infekciám.

Iné typy liečby

Listerín môže byť vysoko účinný pri liečbe svrbenia svrbenia. V skutočnosti sa používa na liečenie choroby, keď fungicídne krémy nefungujú. O niektorých rastlinných olejoch, ako je eukalyptol, mentol a tymol, je známe, že majú antifungálne bojové schopnosti. Musíte však dávať pozor na to, aby ste ho preplietli kvôli obsahu alkoholu. Listerine funguje najlepšie, keď nie je spojené s pľuzgiermi spôsobenými svrbením osoby.

Časový rámec

Za normálnych okolností trvá asi dva až štyri týždne, kým sa liečia svrbivé svrbenie pomocou antimykotických krémov, ako sú mikarín, tinaktín a Lotrimin. Akákoľvek z týchto krémov sa má aplikovať dvakrát denne počas liečby. Príznaky ako pľuzgiere, svrbenie a pálenie sa začnú zlepšovať v priebehu prvých dvoch až troch dní. Ak vyrážka nezmizla do jedného mesiaca, mali by ste sa poradiť s lekárom.

Dôležité informácie

Liečba voľnopredajným liekom môže byť neúčinná, ak je váš stav spôsobený nadmerným rastom Candida albicans. Táto huba je prirodzene prítomná v hrubom čreve, zažívacom trakte a na koži. Nadmerné používanie antibiotík a kortikosteroidov môže vyvolať nadmerné problémy s kandidami. Stres, alergia na jedlo, zlá strava a chlórovaná voda môžu tiež spôsobiť nadmernú produkciu Candidy. Je známe, že táto huba spúšťa huby Trichophytum rubrum, ktorá spôsobuje svrbenie.

Prevencia / Solution

Môžete predchádzať svrbeniu svrbenia udržiavaním zdravej výživy, praktizovaním bezpečných hygienických návykov a výmenou vlhkého a spoteného oblečenia. Huba trichophytum rubrum sa darí v teplých, vlhkých a tmavých oblastiach tela. Mali by ste sa tiež vyhýbať priliehavému oblečeniu na dlhú dobu.


Pozri si video: Jock Itch. Causes. Symptoms. Treatments (Jún 2022).