Rôzne

Nevýhody nosenia oklúznej dlahy

Nevýhody nosenia oklúznej dlahy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Oklúzna dlaha je zariadenie na ústa, ktoré sa používa na zastavenie bruxizmu, čo je vzájomné brúsenie zubov. Chránič úst sa tiež používa na ochranu zubnej práce a na liečenie porúch čeľuste. Jedná sa o odnímateľný kus, ktorý je vyrobený na mieru, aby sa zmestil na horné a dolné zuby. Aj keď oklúzna dlaha pomáha pri náprave rôznych problémov so zubami, ich nosenie má určité nevýhody.

Neúčinnosť

Podľa ortodontického kybernetického denníka nemusí oklúzna dlaha zastaviť brúsenie zubov. Dlaha môže chrániť zuby v čase, keď ju užívateľ nosí, ale problém s brúsením zubov sa môže vrátiť, keď sa dlaha už nepoužíva. Dlahy môžu byť nákladné, najmä tie, ktoré sú na mieru prispôsobené zubárom. Prístroj je stratou času a peňazí pacienta, ak dlaha nemá dlhodobé výsledky.

Infekcia a rozpad

Ak pacient nosí oklúznu dlahu po dlhšiu dobu, môže dlaha spôsobiť zubný kaz. Baktérie a úlomky sa môžu zachytiť pod ochranným krytom. Dlaha blokuje sliny pred vymývaním baktérií a plakov, čo môže umožniť rozvoj dutín a infekcií ďasien, zatiaľ čo ich pacient nosí.

Drážkové poškodenie

V súlade s Programom pomoci TMJ niekedy môžu užívatelia dlahy, ktorí si brúsia zuby, nevedomky brúsiť materiál dlahy. Tento proces môže zanechať stopy zubov vo vnútri dlahy, čo spôsobí nesprávne nasadenie. Ak sa dlaha nezmestí správne, môže to zhoršiť problém, ktorý má vyriešiť. Ak je dlaha z hryzenia poškodená, musí sa ochranný kryt vymeniť. Náklady na výmenu predstavujú pre pacienta ďalšie ťažkosti.

Iné nevýhody

Nosenie oklúznej dlahy môže spôsobiť bolesť a citlivosť zubov. Toto nepohodlie sa zvyčajne stáva počas prvých niekoľkých dní, keď pacient začne nosiť dlahu. Podľa Smiles From The Heart by bolesť mala trvať iba jeden až tri dni. Dlaha môže spôsobiť zvýšenie slín, ktoré by mali v priebehu času zmiznúť. Niektorí pacienti musia vždy nosiť dlahu. Toto neustále používanie môže spôsobiť podráždenie pacientových úst a ďasien. Ak sa však dlaha neustále odstraňuje, konkrétny stav v ústach sa nenapraví. Tiež môže byť ťažké jesť, keď nosíte dlahu. Žuvanie pri nosení dlahy môže nadmerne zaťažovať svaly v ústach. V súlade s tým môže byť prospešné jesť iba mäkké jedlá, ako je napríklad polievka alebo zemiaková kaša, pri nosení dlane.Komentáre:

  1. Burrell

    Podľa môjho názoru pripustíte chybu. Môžem brániť svoju pozíciu. Napíš mi v PM, povieme.

  2. Inis

    What remarkable topicNapíšte správu