Rôzne

Ako zabiť pleseň špičky s cesnakom


Plesňové huby spôsobujú nielen bolesť a nevzhľadné nechty na nohách, ale nakoniec môžu viesť k strate nechtov na nohách. Ak máte zmenené sfarbenie, drvenie a / alebo zhrubnutie nechtov na nohách, okamžite podniknite kroky na ochranu zdravia vašich chodidiel. Vyrovnajte svoje úsilie bojovať proti plesniam na nohách v sekcii produkcie vášho supermarketu. Rovnaké štipľavé biele vône, ktoré sa používajú v hororových filmoch na odvádzanie upírov, môžu tiež odvádzať strašidelné nechty na nohách.

Venujte pozornosť hygiene chodidiel. Ak sa sprchujete na verejných miestach, noste gumené žabky. Ak cvičíte jogu, prineste si do triedy svoju vlastnú podložku. Pomôže vám to vyhnúť sa prehĺbeniu huby alebo jej rozšíreniu na ostatných. Po sprchovaní alebo kúpaní si nohy dôkladne osušte. Nepoužívajte príliš priliehavé ponožky, pretože by to mohlo zachytiť baktérie. Ak sa potíte silno na nohách, skúste si vymeniť ponožky častejšie.

Lúpajte cesnakové rukavice a rozdrvte ho plochým povrchom veľkého noža alebo použite cesnakovú lisu. Na postihnutú oblasť naneste rozdrvený cesnak. Ak chcete udržať rozdrvený cesnak na mieste, potiahnite si ponožky alebo zabalte prsty na nohách gázovými obväzmi. Noste cesnak niekoľko hodín.

Odstráňte ponožky alebo obväzy a očistite chodidlá. Kúpanie nôh v 50/50 zmesi jablčného octu a teplej vody bude slúžiť na dvojaký účel: odstránenie cesnakového zápachu a urýchlenie procesu hojenia, pretože ocot je ďalším domácim liekom na hubové stavy.

Pokračujte v liečbe jeden týždeň.

Ak stav pretrváva aj po domácej liečbe, obráťte sa na lekára. Huba na nohách sa vyskytuje častejšie u mužov s cukrovkou a / alebo ochorením periférnych ciev. Tiež iné stavy, ako je psoriáza, môžu vyzerať podobne ako plesňové špičky. Vyskúšať cesnak a iné domáce prostriedky nemôže ublížiť, ale neignorujte dlhodobé alebo opakujúce sa problémy spojené s vašimi nohami.

Tip

  • Ďalším vynikajúcim prostriedkom na ošetrenie plesní na nohách je dôkladné pretrepanie čajovníkového oleja cez oblasť nechtov a kutikuly. Medzi ďalšie látky, o ktorých sa uvádza, že pomáhajú bojovať proti plesniam na nohách, patrí masti byliniek echinacea a goldenseal, ako aj výťažky z olivových listov, oreganu a semena grapefruitu.

Tip

  • Faktor vône je jediným vedľajším účinkom použitia cesnaku zvonka. Ak beriete cesnak aj vnútorne, aby ste zvýšili odolnosť tela voči infekciám a pomohli predchádzať rakovine, Národné centrum pre doplnkovú a alternatívnu medicínu upozorňuje, že cesnak môže riediť krv - rovnako ako aspirín - a môže interferovať s pôsobenie určitých liekov na liečbu HIV.