Rôzne

Známky a príznaky nádoru obličiek

Známky a príznaky nádoru obličiek


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V počiatočných štádiách nádoru obličiek sa nemusia prejaviť žiadne príznaky. Ako nádor rastie a stav pokračuje, nádor môže začať prejavovať príznaky, ktoré sú výsledkom tlaku vyvíjaného na iné orgány a bolesti spojenej s lokalizáciou nádoru. Nádor obličiek bude zvyčajne vykazovať príznaky v pokročilom štádiu, či už je alebo nie je rakovinové.

Abdominálne príznaky

Nádor obličiek sa môže začať prejavovať výraznými príznakmi brucha. Na bruchu sa môže objaviť tvrdá hrudka, ktorá sa dá zistiť fyzikálnym vyšetrením, alebo to môže byť viditeľné voľným okom. Môžete si všimnúť opuch v bruchu a je tiež možné, že na povrchu brucha sa objavia väčšie než normálne žily. Nádor môže tiež vyvíjať tlak na vnútorné orgány a tento tlak môže mať za následok prudkú bolesť brucha.

únava

Nádor obličiek môže začať ovplyvňovať vašu chuť do jedla. Možno zistíte, že strácate chuť do jedla, čo môže mať za následok výrazné zníženie telesnej hmotnosti. Môžete tiež začať cítiť slabosť v dôsledku zníženej chuti do jedla a tiež môžete začať trpieť nedostatkom energie alebo rastúcim pocitom únavy. Môžete tiež začať cítiť bolesť a všeobecne zlé zdravie v dôsledku nádoru obličiek.

Príznaky prietoku krvi

Jedným z najbežnejších príznakov nádoru obličiek je krv v moči. Krvné miešanie s močom nemusí byť na prvý pohľad príliš zreteľné, ale po čase si všimnete, že moč sa stáva červenohnedou farbou takmer pripomínajúcou hrdzu. Ďalším príznakom toku krvi spojeným s obličkovým nádorom je hypertenzia, tiež známa ako vysoký krvný tlak. Môžete tiež začať cítiť príznaky anémie, ktorá má nízky počet červených krviniek. Medzi tieto príznaky patrí závrat a únava.

Príznaky podobné chrípke

Nádor obličiek môže tiež vyvolať niektoré príznaky podobné chrípke, ako je horúčka a bolesť tela. Môže sa u vás objaviť opakujúca sa horúčka, ktorá môže dosiahnuť veľmi vysoké teploty a môže byť veľmi nepríjemná. Môžete tiež začať pociťovať ostrú bolesť na boku tela, ktorá sa zdá byť chronická a neodchádza. Opakujúce sa horúčky môžu zosilniť túto bolesť na vašej strane.

Diagnóza

Nádor obličiek môže vyžadovať sériu testov na určenie jeho umiestnenia a na určenie, či je alebo nie je rakovinový. Tieto testy môžu zahŕňať krvný test, močový test a zobrazovací test, ako je napríklad CT alebo ultrazvuk, aby sa určilo presné umiestnenie nádoru. Akonáhle je nádor lokalizovaný, môže byť použitá biopsia na určenie, či je nádor rakovinový alebo nie.