Info

5 Cvičení, ktoré pracujú každý sval vo vašom tele

5 Cvičení, ktoré pracujú každý sval vo vašom tele


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zatiaľ čo nikto cvičenie nedokáže cvičiť každý jednotlivý sval v tele, pridaním cvičení, ktoré cvičia viac svalových skupín, do cvičebného postupu sa váš čas v telocvični stáva produktívnejším a efektívnejším. Zefektívnením tréningu môžete stráviť menej času v telocvični a viac času na regeneráciu medzi cvičeniami. Ako pri všetkých cvičebných postupoch, je dôležité dodržiavať prísnu formu, aby ste predišli zraneniu. Nechajte niekoho skúseného v hnutí sledovať vašu formu alebo sa poraďte s profesionálnym trénerom cvičenia. Dokončite týchto päť základných cvičení a hoci doslova nebudete mať vypracované viac ako 600 svalov v tele, budete mať dôkladné cvičenie zamerané na hlavné svalové skupiny.

Plávanie

Podľa webovej stránky Swim to Slim je plávanie skvelý spôsob s nízkym dopadom na cvičenie takmer všetkých hlavných svalových skupín. Počas plávania sa cvičí celé jadro, horná časť tela, predný trup, zadný trup, dolný trup a dolné končatiny. Medzi hlavné svaly patria ruky, predlaktia, ramená, tricepsy, krk, hrudník, boky, brucho, chrbát, podpora miechy, slabiny, horné nohy, hamstringy, teľatá, holene a chodidlá. Bežným ťahom v plávaní, ktorý vám poskytne skvelý tréning, je predné plazenie alebo freestyle, ktoré sa vykonáva s vašou tvárou vo vode a s rukami natiahnutými pred vami. Striedajte pohyby rúk a nôh a krútte trup pri pohybe vodou.

Ťah

Deadlift je cvičenie na vzpieranie s olympijským barom. Postavte sa čelne k tyči, stehná rovnobežne so zemou a chrbtom rovno. Vytiahnite lištu nahor, keď stojíte, a sťahujete lopatky. Zvyšovanie hmotnosti smerom nahor s celým dolným telom vedie k vytvoreniu viacerých svalových skupín vrátane dolnej časti chrbta, škrečkov, teliat a gluteus. Pretože sa pohyb vykonáva s hmotnosťou, dajte najskôr odborný pokyn a dohľad nad vami.

Kľučky

Jednoduchá manipulácia a nevyžaduje žiadne vybavenie, pushup môže byť vykonaná kdekoľvek. Začnite ležaním lícom nadol na podlahu v doske podobnej polohe, keď sú vaše ruky od seba vzdialené od seba a lakte ohnuté pod uhlom 90 stupňov. Narovnajte ruky zatlačením na podlahu. Počas pohybu držte chrbát rovno, aby ste podopreli trup a zapojili svoje jadro. Pushup cvičí rôzne svaly, vrátane bicepsov, tricepsov, hrudníka, brucha a ramien.

Drepy

Drepy sú všestranné v tom, že sa dajú robiť s alebo bez závažia as olympijským barom alebo bez neho. Keď sa to urobí správne, vypracujú štvorhlavý sval, hamstringy dolnej časti chrbta, teľatá, brucho a gluteus. Ak chcete vykonať pohyb, stojte so šírkou ramien od seba, vzpriameným chrbtom a chrbticou v neutrálnej polohe. Pomaly spúšťajte svoje telo pohybom bokov dozadu, akoby sedíte na stoličke. Ak používate váhu, mala by byť umiestnená priamo na pätách. Spodná flexia kolena sa znižuje iba na asi 90 stupňov alebo menej.