Info

Požiadavky na telo pre veslárky


Veslárske ženy musia mať atypickú silu, silu a vytrvalosť, aby vynikali v športe posádky alebo veslovaní. Na hladký pohon lode maximálnou rýchlosťou je potrebná silná sila ramena a dokonalá technika. Veslárske ženy musia spadať do rozsahu prísnych požiadaviek na telo, aby sa loď mohla rýchlo pohybovať bez mŕtvej váhy.

Výška

Značná výška je skôr navrhovanou požiadavkou na telo než tvrdým a rýchlym kvalifikačným pravidlom pre ženy veslárky. Byť vysoký znamená, že budete môcť ťahať dlhé ťahy, ktoré sú účinnejšie ako krátke ťahy. Podľa BBC Sport Academy je väčšina vesloviek svetovej triedy v blízkosti 6 stôp vysokých, od 1,80 do 1,85 metrov. Ľahké veslárske lode alebo ľahšie veslari môžu byť kratšie. Coxswain, člen posádky, ktorý volá pokyny pre veslárov, je obyčajne ľahší a kratší ako veslári. Ľahké ženy a coxes sú však stále vysoké najmenej 1,7 metra alebo asi 6 stôp.

Závažia

Veslárske ženy, ktoré majú v úmysle súťažiť na medzinárodných pretekoch v medzinárodnom meradle, musia dodržiavať ľahké požiadavky v ľahkej triede. Jednotlivá žena nemôže vážiť viac ako 59 kg alebo 130 libier. Spoločný priemer posádky je obmedzený na 57 kg alebo 125 libier. Ženy coxes musia mať hmotnosť najmenej 50 kg alebo 110 libier. Otvorená trieda veslovania nemá požiadavku na hmotnosť.

Dĺžka končatiny

Veslárske ženy by mali mať dlhé ruky a nohy, aby boli v tomto športe najúspešnejšie. Rovnako ako výška, dlhé končatiny, nazývané „páky“ v športe, prispievajú k dlhším lebkám a hladšej konkurencii. Na rozdiel od požiadavky na hmotnosť, ktorá sa meria pri reláciách váženia, dĺžka končatín sa formálne neposudzuje.

Muskulatúra

Štíhle, svalnaté telo s nízkym percentom telesného tuku sú preferovanými požiadavkami pre ženy veslárky. Typ štíhlej karosérie bude s najväčšou pravdepodobnosťou dostatočne silný na to, aby ťahal ťahy bez toho, aby do lode pridal mŕtvu váhu. Svalstvo prispieva k vytrvalosti a vytrvalosti. Bodybuilding.com odhaduje, že väčšina zdravých a aktívnych žien má percentuálny podiel telesného tuku medzi 18 a 20. V niektorých prípadoch môžu mať ženy, ktoré pracujú na svetovej úrovni, percentuálny podiel telesného tuku.