Rôzne

Definícia úmrtia členka

Definícia úmrtia členka


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Členkový kĺb sa skladá z dvoch kĺbov: pravého členkového kĺbu, ktorý posúva chodidlo hore a dole, a spodného kĺbu, ktorý posúva chodidlo zo strany na stranu. Dlabačka na členok je „pánt“, ktorý spája konce holennej kosti a fibuly s talusom.

Význam

Pravý členkový kĺb sa skladá z holennej kosti, ktorá je z vnútornej strany, z fibuly na vonkajšej strane a talu, ktorý je spodnou časťou kĺbu. Subtalar kĺb sa skladá z talu na vrchole a pätovej kosti na spodnej strane. Zadržok členka je významný, pretože sa spája s holennou kosťou a fibulami s talusom.

Vlastnosti

Členková dlaba má tri kĺbové spoje alebo „pohyblivé kĺby medzi kosťami“. Na jednej strane sú vláknitým laturálnym malleolárnym a na druhej strane malibolárnym tibiálnym na druhej strane. Tibiálna kupola je nad zadkom.

Funkcie

Zadržovač podporuje dva tvrdé väzy. Valcový tvar členkovej kosti sa valí v dlabe.

Výhody

Dlabačka je prospešná pre rozsah pohybu členku. Členok chodí hore a dole po dlabe a vytvára čap.

Výstraha

K zraneniam členka dochádza, keď sa chodidlo valí na vonkajšiu časť členku. Ankles sú náchylné na tento typ zranenia z dôvodu malej veľkosti kĺbu v porovnaní s nohou a chodidlom. Mali by ste venovať pozornosť povrchu, na ktorom kráčate, beháte alebo skáčete.