Rôzne

Ako usmrtiť baktérie MRSA

Ako usmrtiť baktérie MRSAWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Podľa Mayo Clinic je MRSA alebo Staphylococcus aureus rezistentný voči meticilínu kmeňom baktérií Staph, ktoré sa stali rezistentnými na antibiotiká bežne používané na liečbu infekcií. Väčšina infekcií MRSA sa vyskytuje u ľudí v zdravotníckych zariadeniach vrátane nemocníc a opatrovateľských domov. V bežnej populácii sa však vyskytujú infekcie. Baktérie sa šíria pri kontakte s pokožkou. Podľa kliniky Mayo je to najčastejšie zápasníci na stredných alebo vysokých školách, pracovníci v oblasti starostlivosti o deti a ľudia žijúci v preplnených podmienkach. Vo vašom domovom aj nemocničnom prostredí môžete podniknúť kroky na zabitie baktérií MRSA.

Zabíjanie baktérií MRSA

Umy si ruky. Najjednoduchším krokom, ktorý môžete zabiť baktérie MRSA, je umývanie rúk mydlom a horúcou vodou po jedle, používaní toalety, kašľa alebo kýchania a po tom, čo ste okolo ľudí, o ktorých viete, že sú chorí. Klinika Mayo odporúča, aby ste si umyli ruky najmenej 15 sekúnd pomocou mydla a horúcej vody, osušte ich utierkou a potom pomocou inej utierky vypnite batériu. Vezmite si so sebou fľašu dezinfekčného prostriedku na ruky, ktorý predstavuje najmenej 60 percent alkoholu, keď nie ste v blízkosti mydla a vody.

Očistite povrchy, ktoré by mohli byť kontaminované MRSA, bielidlom alebo iným dezinfekčným prostriedkom. Najmä v nemocničnom prostredí sa uistite, že všetky povrchy, ktoré sa pravidelne dotýkajú, sú očistené bielidlom alebo dezinfekčným prostriedkom. Nezabudnite si zaobstarať kľučky dverí, telefóny, počítačové kľúče a vypínače svetiel. U vás doma tieto miesta často čistite. Bielidlo zabije baktérie MRSA.

Prestieradlá a uteráky pravidelne perte. Ak máte otvorené bolesti alebo ste v nemocničnom prostredí, uistite sa, že plachty a uteráky sa pravidelne vymieňajú a umyjú. Oba by ste mali umývať v práčke nastavenej na nastavenie najteplejšej vody. Do pracieho cyklu by sa malo pridať aj bielidlo a položky by sa mali sušiť v horúcej sušičke. Bielidlo a horúca voda zabijú akékoľvek baktérie MRSA.

Rany udržujte zakryté. Baktérie MRSA môžu žiť v hnisu z infikovaných vredov, takže všetky rany udržiavajte zakryté a vyčistite ich pomocou mydla a horúcej vody alebo podľa lekárov odporúčaných čistiacich prostriedkov prvej pomoci. Baktérie MRSA môžu byť usmrtené mydlom a horúcou vodou alebo pomocou lekárskych čistiacich prostriedkov.

Navštívte lekára. Ak máte podozrenie, že máte infekciu MRSA, musíte navštíviť lekára. Baktérie MRSA sú rezistentné voči mnohým antibiotikám, niektoré však možno použiť. Lekár bude musieť predpísať antibiotiká. Nezabudnite užiť celú dávku, inak sa infekcia môže vrátiť.

Tip

  • Výskum na University of Manchester ukázal, že éterické oleje, ktoré sa používajú v aromaterapii, môžu zabíjať baktérie MRSA. Aj keď od novembra 2010 sa neuskutočnili žiadne klinické skúšky, oleje by sa mohli použiť na zakrytie zápachov bielidla, ak by vás alebo vašich členov rodiny obťažovali.