Rôzne

Tipy na zvýšenie bielkovín na darovanie plazmy

Tipy na zvýšenie bielkovín na darovanie plazmyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri darovaní plazmy si musíte udržiavať vysokú hladinu bielkovín, aby ste sa vyhli negatívnemu ovplyvneniu vášho zdravia. Priemerne by ste mali denne konzumovať 50 až 80 gramov bielkovín. Mypyramid.gov odporúča, aby dospelí jedli 5 až 6,5 ekvivalentného ozónu. mäsa, rýb, fazule alebo vajec za deň, ako aj troch porcií mlieka a mliečnych výrobkov. Tieto kombinované dávky poskytujú väčšinu proteínu, ktorý potrebujete pred podstúpením aferézy plazmy.

Chudé mäso

Chudé mäso môže zvýšiť hladinu bielkovín v krvi bez toho, aby spôsobovalo akékoľvek problémy so zdravím. Biele chudé mäso, ako je kuracie, bravčové a morčacie, poskytujú bielkoviny a železo bez výrazného zvýšenia hladiny cholesterolu. Mali by ste jesť hovädzie mäso v menšom množstve, pretože je ťažké ho stráviť. Priemerná porcia mäsa (približne 3,5 oz.) Obsahuje asi 25 gramov bielkovín. Americké ministerstvo poľnohospodárstva odporúča odstrániť viditeľné tuky z každého mäsa, ktoré varíte, ako aj zvoliť chudé možnosti v pripravených potravinách, ako je napríklad obedové mäso.

Morské plody

Morské plody často poskytujú vynikajúci zdroj zdravých chudých bielkovín. Ryby obsahujú až 21 gramov bielkovín na 3,5 oz. porcie. Harvardská škola verejného zdravia vysvetľuje, že šesť oz. porcia lososa poskytuje 34 gramov bielkovín. Seafood tiež poskytuje omega-3 mastné kyseliny, ktoré ponúkajú množstvo ďalších zdravotných výhod. Dajte si pozor na možnosti mäkkýšov s vysokým obsahom cholesterolu, ako sú krevety.

Vajcia a mliečne výrobky

Jednotlivé vajcia obsahujú v priemere šesť gramov bielkovín. Harvard Health Publications varuje, že vajcia obsahujú 212 mg cholesterolu na jednu porciu, ale keďže nenájdu štúdiu, ktorá by spájala spotrebu vajec so srdcovými chorobami, odporúčajú jesť len celé celé vajíčko denne. Priemerne šesť gramov bielkovín na jednu porciu sa zníži na tučné mlieko a jogurt. Podľa úbytku hmotnosti všetkých webových stránok môže syr čedar obsahovať až 25 gramov bielkovín na 3,5 oz. Jedným oz. Je však typická syrová porcia. Sójové mlieko predstavuje alternatívu k živočíšnemu mlieku bohatú na bielkoviny, pretože obsahuje šesť gramov bielkovín na osem oz. porcie.

Orechy, fazuľa a zelenina

Orechy poskytujú zdravý zdroj bielkovín, ako aj vlákniny a ďalších živín, ktoré vaše telo potrebuje. Výsev semien a orechov sa obyčajne rovná štvrtine šálky. Dva oz. mandlí obsahuje osem gramov bielkovín, rovnako ako dve lyžice. arašidového masla. Slnečnicové semená obsahujú šesť gramov na šálku štvrtiny, zatiaľ čo kešu kešu a mandľové maslo majú na jednu porciu päť gramov bielkovín.

Vždy, keď je to možné, zvoľte si fazuľu cez orechy, pretože balia viac bielkovín a menej tuku. Sójové bôby obsahujú až 29 gramov na šálku, za ktorou nasleduje šošovka pri 18, čierne fazule po 15 a fazuľa pinto pri 12 gramoch bielkovín na porciu.

Odvážte vaše porcie zeleniny, pretože pri konzumácii vo vhodných množstvách poskytujú značné množstvo bielkovín. Hrach obsahuje deväť gramov bielkovín v šálke, zatiaľ čo šálka špenátu ponúka päť. Jeden šálka brokolice a šesť oz. pečené zemiaky obsahujú štyri gramy bielkovín.

Tipy pre plazmovú afázu

Bez ohľadu na to, ako vysoké sú vaše bielkoviny, vaša plazma vyzerá mliečna, keď konzumujete príliš veľa tuku alebo cholesterolu. Vyberte chudé bielkoviny pred mastnými výbermi, ako sú hamburgery a vyprážané potraviny.

Uistite sa, že jete pred darovaním plazmy a zostávate hydratovaní. Ak vynecháte niekoľko jedál, ktoré vedú k vášmu daru, vaše hladiny nemusia byť dosť vysoké na darovanie. Služba Biolife Plasma Services odporúča jesť najmenej do troch hodín od darovania.