Info

4-7-8 Dýchacie cvičenia


Dýchacie cvičenia, ktoré podporujú techniky hlbokého dýchania, pomáhajú ľuďom relaxovať, čo je dôležité v snahe vyhnúť sa vysokému krvnému tlaku v dôsledku stresu. Stres tiež oslabuje imunitný systém, vďaka ktorému sú ľudia náchylnejší k chorobám a podľa príručky Harvard Medical School Family Health Guide prispieva k depresii a úzkosti. Plytké dýchanie na hrudi zvyšuje napätie a úzkosť. Hlboké dychové cvičenia, ako napríklad dýchacia technika 4-7-8, môžu spomaliť srdcový rytmus a znížiť krvný tlak.

Formulár

Názov dychového cvičenia 4-7-8 sa vzťahuje na to, ako dlho inhalujete, zadržiavate dych a výdych. Posaďte sa chrbtom rovno. Položte jednu ruku na brucho a druhú na hruď, odporúča sa časopis „Zdravie“. Pomôžete zabezpečiť, že cvičíte správne týmto spôsobom. Vaše brucho by malo pri vdychovaní tlačiť ruku von a vaše brucho by malo ísť pri výdychu.

Technika

Špičku jazyka položte na zadnú časť vašich dvoch predných zubov. Nadýchnite sa nosom pre počet štyroch. Zadržte dych po dobu siedmich. Vydýchnite pre počet osem. Richard G. McKinney, docent v klinike v Kalifornii v San Franciscu, povedal, aby sa ubezpečil, že výdych je „aktívnou výdychom“, čo znamená, že za posledné tri alebo štyri počty vytlačíte čo najviac vzduchu. Opakujte šesť až osemkrát, dvakrát denne. McKinney vysvetlil túto techniku ​​v dokumente, ktorý napísal pre Integrative Medicine for Underserved, online kolektív poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a pedagógov.

Membránové dýchanie

Technika dýchania 4-7-8 vám zabezpečí dýchanie pomocou vašej bránice. Je to zdravší spôsob dýchania, ale veľa ľudí týmto spôsobom prirodzene nedýcha; skôr dýchajú plytko cez hrudník. Jedným z dôvodov, vysvetľuje Harvardská zdravotnícka škola, je kultúrna; ľudia majú tendenciu držať sa vo svojich žalúdočných svaloch, pretože vďaka tomu vyzerajú atraktívnejšie. To však sťažuje dýchanie bránice.

Automatické dýchanie

Ak robíte 4-7-8 dychové cvičenia dvakrát denne, môžete zmeniť svoje dýchacie vzorce bez premýšľania o tom, povedal McKinney. Výhodou je, že vaše telo je v lepšej rovnováhe. Pre telo je dôležité mať stresovú reakciu na nebezpečné situácie. Problémy sa začínajú stresom v situáciách, ktoré nie sú nebezpečné, ako sú obavy o peniaze, zamestnanie alebo vzťah. Hlboké dýchanie umožňuje ľuďom rozptýliť sa od rozptyľujúcich myšlienok, tvrdí Harvard Medical School.

Pranayama

Dýchacie cvičenie 4-7-8 je jednou z dvoch techník dýchania jogy, ktoré sa nazývajú Pranayama a ktoré odporúča McKinney. Pranayama, veda o kontrole dychu, je jedným z piatich princípov jogy. Tieto dýchacie techniky sa praktizujú tak, aby udržali telo v dobrom zdravotnom stave zvýšením pľúcnej kapacity, zvýšením množstva kyslíka v tele a bojom proti stresu.