Rôzne

Ako sa postarať s kuracím vývarom


Ľudia sa postia z rôznych dôvodov, vrátane náboženských obradov alebo zdravotných a lekárskych účelov. Pritom sa vývar zvyčajne považuje za prijateľný na konzumáciu, pretože sa považuje za viac tekutín ako potravín. Kuracie vývar obsahuje asi 40 kalórií v šálke, má nízky obsah tuku a je dobrým zdrojom bielkovín. Vývar je tiež plnenejší ako voda, čo uľahčuje potlačenie hladu počas pôstu. Uistite sa, že váš lekár je informovaný vždy, keď urobíte dramatickú zmenu stravovania.

Začnite pomaly. Pokiaľ vám to lekár nenariadi, nie je dobré skočiť priamo na týždenný pôst. Na dosiahnutie úspechu je potrebná správna mentálna a fyzická príprava, takže začnite 24 hodinovým pôstom a pracujte sami na požadovaný počet dní.

Vytvorte graf alebo označte svoj kalendár. Schopnosť vidieť a označiť váš pokrok je pre niektorých ľudí motivujúcim faktorom.

Použite správny druh vývaru. Niektoré značky kuracieho vývaru majú veľmi vysoký obsah sodíka, čo môže spôsobiť zadržanie prebytočnej vody. Pre extra zdravú alternatívu si môžete pripraviť svoju vlastnú.

Počas pravidelného jedla konzumujte vývar. Najmä ak máte pravidelný stravovací poriadok, môžete mať v určitých denných časoch obzvlášť hlad. Uistite sa, že budete predvídať tieto časy tým, že budete mať šálku vývaru skôr, ako budete mať dosť hlad, aby ste zvážili rozbitie svojho pôstu.

Buďte trpezliví so sebou. Prvých pár dní je najťažších a počas týchto dní by ste mali naplánovať dostatok aktivít, aby ste boli príliš zaneprázdnení, aby ste neustále mysleli na jedlo. Vyvarujte sa pokušeniam, napríklad stretnutiu priateľov v reštaurácii.

Pokračujte v normálnej strave postupne. Akonáhle váš vývar rýchlo skončí, vyhnite sa grófovaniu na obrovskom jedle a okamžite si vyzdvihnite svoje predchádzajúce zvyky. Môže to narušiť váš tráviaci systém a spôsobiť, že vaše telo bude reagovať s nepriaznivými príznakmi. Začnite malým občerstvením a ľahkým jedlom a pokračujte v pití vývaru medzi nimi, až kým nebudete mať pocit, že znova dokážete tolerovať normálnu stravu.

Tip

  • Vypočujte si svoje telo a zastavte pôst, ak máte neustále závraty, neistotu alebo príliš slabosť na to, aby ste niečo urobili. Ak ste nalačno, ako schudnúť, uvedomte si príznaky porúch príjmu potravy a ak máte pocit, že by ste ich mali mať, vyhľadajte pomoc svojho lekára. Pôst nie je dlhodobým stravovacím riešením. Aj keď sa cítite extrémne škaredo, nenarodujte vývar. Príliš rýchle pitie môže spôsobiť, že budete chorý alebo si vytvoríte zlé spojenie s jeho chuťou.