Rôzne

Ako odstrániť akné jazvy na tvári


Aj keď škvrny od akné zmiznú, zanechávajú viditeľnú pripomienku svojej existencie v podobe jaziev. V niektorých prípadoch sú jazvy tmavšie a výraznejšie ako pôvodné pupienky. Existuje mnoho rôznych typov jaziev po akné: hrboľatý, mäsitý, plochý a depresívny. Niektoré jazvy sú vlastne iba plytké kruhy sfarbenia, zatiaľ čo iné sú hlbokými vrúbkovaním. Liečba sa líši v závislosti od typu jaziev na tvári.

Získajte ošetrenie mikrodermabáziou. Pri tomto postupe sa používa stroj podobný pieskovaču na odstránenie veľmi jemnej vrstvy zjazvenej pokožky. Stimuluje rast novej, zdravej pleti bez jaziev. Na dosiahnutie najlepších výsledkov je často potrebných niekoľko ošetrení.

Získajte frakčnú laserovú terapiu. Jedná sa o ošetrenie povrchovej úpravy pleti, ktoré odstraňuje poškodené kožné tkanivo vo frakciách. Je to ideálna liečba pre pacientov, ktorí majú jazvy po akné sústredené na jednej oblasti tváre, napríklad na lícach alebo na čele. Pred odstránením všetkých jaziev po akné môže byť potrebné viacnásobné ošetrenie.

Pokúste sa odstrániť výbežky mäsitých keloidov. Excízia je menšia chirurgická procedúra, pri ktorej sú odrezané jazvy odrezané. Rana sa potom zošíva uzavretá.

Získajte injekcie kolagénu. Ak máte na tvári hlboké depresie z akné, najlepší spôsob, ako ich naplniť, je injekcia kolagénu, ktorá obnoví chýbajúcu pokožku.

Na odstránenie sfarbení a červených škvŕn použite krémy zosvetľujúce pokožku. Tieto lokálne krémy možno získať na pulte a na lekársky predpis. Medzi účinné látky patrí extrakt zo sladkého drievka, kyselina kojová a hydrochinón, ktoré sú silnými zosvetľovačmi pokožky, ktoré môžu vyblednúť plytké akné.

Na odstránenie jaziev po stlačení akné na tvári použite miestnu výplň pockmark. Sú dostupné na pulte a sú vhodné pre miernejšie depresie.

Odlupujte svoju pokožku každý deň, aby ste ju zbavili poškodených vrstiev pokožky obsahujúcich jazvy po akné. Môžete použiť chemické exfolianty, ako je kyselina salicylová a kyselina glykolová, alebo pleťové peelingy s malými exfoliačnými guľôčkami. V priebehu niekoľkých týždňov pravidelného používania, odlupovanie pomôže vyblednúť a odstrániť menšie jazvy po akné.

Tip

  • Poraďte sa s dermatológom, ktorý vám pomôže určiť, ktorá liečba je pre vás najlepšia. Pri používaní zosvetľovača pokožky sa vyhýbajte slnečnému žiareniu alebo vždy, keď idete von, naneste opaľovací krém. Pri použití zosvetľovača pokožky bude vaša pokožka citlivejšia na slnko.

Tip

  • Nevyberajte si svoje jazvy, pretože to len zhorší ich.