Rôzne

Prírodné liečivé prípravky pre očné plaváky


Očné plaváky sú malé škvrny, ktoré „plávajú“ cez sietnicu vo vašom oku a vrhajú tiene. Sú produktom čírej tekutiny zvanej sklovca, ktorá sa nachádza vo vašom oku. Tieto plaváky sa javia ako bodky, vlákna a niekedy sa nazývajú pavučina. Niektorí plavci zostávajú vo vašej zornej línii, zatiaľ čo iní plávajú okolo periférie a pohybujú sa, keď to vaše očné bulvy robia, ale všetci časom miznú. Aj keď očné plaváky nepredstavujú žiadnu hrozbu, majú tendenciu byť s vekom hojnejšie.

Vonkajšie ošetrenie

Majte na pamäti, že ak sú vaše plaváky mierne, najlepším prístupom k liečbe môže byť ich ignorovanie; po niekoľkých týždňoch prítomnosti plaváka to váš mozog rozpozná ako trvalé zariadenie a naučí sa plaváka ignorovať. Cvičte najmenej trikrát týždenne, aby vaše telo a myseľ zostali zdravé. Existujú prírodné očné kvapky, ktoré môžete užívať, aby ste zlepšili sklovec a eliminovali floatery. Táto prírodná očné kvapky, namiesto toho, aby boli vyrobené z fyziologického roztoku obsahujúceho aktívne chemikálie, pozostávajú z čučoriedok, luteínu a antioxidantov (pozri zdroje). Alebo skúste neortodoxný prístup - pozerajte sa každý mesiac na Mesiac. Mnoho oftalmológov verí, že päť minút pozerania na Mesiac každú noc zlepšuje zdravie a zameranie vašich očí a tiež pomáha vášmu mozgu naučiť sa ignorovať plaváky.

Dietetické lieky

Zdravá strava je nevyhnutná, rovnako ako pri takmer všetkých ostatných zdravotných problémoch alebo úvahách. Naplňte svoju stravu zeleninou a obmedzte (alebo eliminujte) rýchle občerstvenie. Zoberme si pohár červeného vína každú noc, ktorý je považovaný za dobrý pre srdce aj oči. Vezmite čučoriedky, bylinky, ktoré zlepšujú krvný obeh a dodávku kyslíka do oka, a rooibos, ktoré pomáhajú udržiavať zdravie očí v starnutí. Alebo si sutherlandia frutescens, ktorý má antioxidanty, ktoré môžu zlepšiť pevnosť očí.