Rôzne

Ako sa zbaviť bolesti tela

Ako sa zbaviť bolesti tela


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Bolesť, hoci rušivá, je varovným signálom, že telo potrebuje pozornosť. Odpoveď je niekedy jednoduchá, napríklad odpočinok pri nadmernom používaní svalov. Ak vás však všeobecná bolesť zmierni, je možné pomocou domácej terapie a / alebo lekárskej podpory v závislosti od príčiny zbaviť sa bolesti tela. Čítajte ďalej o bežných spôsoboch liečby bolesti tela, ktoré vám pomôžu dostať sa späť na cestu.

Identifikujte príčinu alebo model bolesti vášho tela, aby ste lepšie určili, ktoré nápravné prostriedky budú najlepšie fungovať. Ak je sprevádzaný záchvat chrípky alebo prechladnutia, je najlepšie pracovať na celkovom uzdravení, ako aj na bolesti, ktorá v prípade potreby zahŕňa správny odpočinok, výživu a podporné lieky. Ak sa bolesti tela stali chronickejšími, môže byť potrebná lekárska konzultácia a môže byť použitý iný prístup k úľave od bolesti.

Zbavte sa bolestí tela jemným až miernym cvičením, aj keď máte pocit, že je to posledná vec, ktorú chcete urobiť. Pokiaľ to nie je v rozpore s lekárskou radou a zdravím, cvičenie čiastočne funguje tak, že stimuluje krvný obeh, uvoľnenie svalov a produkciu endorfínov. Endorfíny sú neuro-hormóny, o ktorých je známe, že znižujú bolesť a vnímajú bolesť.

Na odstránenie telesných bolestí v dôsledku choroby alebo nadmerného používania používajte vlhké teplo. Horúce kúpele, sauny, vírivé kúpele a podobne podporujú úľavu. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak sa vaše telo vystaví pôsobeniu tepelného zdroja po dobu 10 až 20 minút, ale zabráňte prehriatiu. Pridanie solí Epsom v horúcom kúpeli často poskytuje vynikajúce výsledky.

Podľa potreby odpočívajte svaly, ale vyvarujte sa dlhých období imobility, pokiaľ nedôjde k zraneniu alebo ak aktivita nezvýši bolesť. Keď sú svaly nepoužívané, sú náchylné na bolesť, citlivé miesta a zranenia. Ďalším rizikom je svalová atrofia, ktorú je ťažké prekonať. Program s odstupňovaným cvičením, ako je strečing a chôdza, pomáha väčšine ľudí zbaviť sa bolesti tela, ale ak máte dlhodobé problémy, odloží sa na lekára.

Zvážte kvalitu svojho spánku, ak bežné lieky na zmiernenie bolesti urobia málo pre to, aby sa zbavili bolesti tela alebo ak sa bolesť stane chronickou. Nedostatok pokojného spánku je zvyčajne spôsobený zlým matracom, chorobou, niektorými liekmi, poruchou mozgu alebo spánku, alkoholom, kofeínom a stresom. Ak je problém vážny alebo dlhotrvajúci, lekár môže odporučiť niektoré testy, aby lepšie izoloval príčinu. Upozorňujeme, že niektorí jednotlivci nemusia rozpoznať abnormalitu spánku, ak existuje, ale po prebudení sa necítia odpočívaní.

Porozprávajte sa s lekárnikom alebo lekárom skôr, ako začnete užívať lieky proti bolesti, aby ste sa zbavili bolesti tela, pretože ich účinnosť sa líši. Bežné lieky pôsobia pri zmierňovaní bolesti inak a mnohé z nich sú vhodnejšie na bolesti kĺbov ako bolesti svalov. Napríklad acetaminofén (obchodná značka: Tylenol) je bežnou zložkou pri liekoch nachladenie, ale neznižuje zápal ako ibuprofén alebo naproxén sodný. Aspirín si zachováva niektoré protizápalové vlastnosti.

Tip

  • Zapojte sa do dobrých zdravotných postupov a vezmite na vedomie svoju stravu. Niektorí ľudia zisťujú, že spracované potraviny, kofeín a alkohol zvyšujú bolesť najmä pri pravidelnom používaní. Zvážte konzultáciu s chiropraktikom alebo masážnym terapeutom pri liečbe bolesti tela a bolesti chrbta alebo krku.

Tip

  • Každá kategória liekov proti bolesti má rôzne potenciálne riziká a nikdy by sa nemiešala bez odporúčania lekára, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu pečene a iným komplikáciám. Chronické bolesti tela môžu byť príznakom zdravotného stavu. Informácie tu uvedené slúžia iba na informovanie spotrebiteľa a nie sú určené na to, aby nahradili lekársku pomoc.


Pozri si video: Efektivní cviky na protažení krku konec napětí a bolesti + zlepšení držení těla (Jún 2022).