Info

Je bežec povolený chôdzu?


Registrácia na 5K je spôsob, ako pridať vzrušenie a výzvu pre svoju fitness procedúru. Ak máte druhé myšlienky, že môžete behať celé 3,1 míle, nebojte sa. Môžete chodiť počas väčšiny 5K zjazdoviek. Ak sa rozhodnete pešo, uistite sa, že dodržujete správnu etiketu, aby ste vyrušili ostatných účastníkov.

Zoradiť sa

Ak prevádzkujete veľký závod, kde sú počiatočné časy usporiadané v ohromujúcich vlnách na základe predpokladanej rýchlosti, uistite sa, že ste v neskoršej vlne, aby ste nenarušili konkurencieschopnejších športovcov. Môžete to zariadiť pri registrácii alebo zmene času začatia pri registrácii pretekov. V prípade pretekov, ktoré majú hromadný štart, sa postavte blízko zadnej časti skupiny.

Pešia prestávka

Ak sa obávate, že beh celého 5K je príliš veľa, vložte do programu prestávky na prechádzky pred tým, než budete príliš unavení. Jeff Galloway, rešpektovaný bežecký tréner, dokonca odporúča, aby ste si počas tréningov a dokonca aj v deň pretekov urobili prestávky na prechádzky. Prestávky na prechádzky bránia vašim svalom predbiehať sa a môžu vám pomôcť rýchlejšie sa zotaviť z námahy.

Etiketa kurzu

Keď chodíte počas závodu, choďte nabok, aby vás mohli rýchlejšie prechádzať ľudia. Ak bežíte so skupinou priateľov, nikdy kráčajte ďalej. Nechcete vytvárať priechodnú stenu, ktorá bráni iným bežcom. Ak niekto povie „ospravedlň ma“, pohni sa.

Čas kurzu

Niektoré preteky majú časový limit na preteky. Ak nedokončíte v stanovenom čase, už sa viac nepovažujete za súčasť závodu. Doprava už nemusí byť odklonená od kurzu, váš čas sa nebude počítať a zastaví sa zastavenie vody a pomocné stanice. Každý závod si stanovuje svoje vlastné pravidlá, ale časové limity 5 000 sa môžu líšiť od 90 minút do 3 hodín. Ak máte pocit, že budete musieť chodiť, ale chcete počítať čas, prečítajte si pravidlá vašej konkrétnej rasy, aby ste skončili včas.