Info

Box v tridsiatych rokoch


Každý fanúšik boxu vie, že šport je v podstate pre mladších pretekárov. Mnoho bojovníkov však pokračuje v boxe, a niektorí to robia úspešne, po 30. roku veku. Niektorí boxeri môžu hľadať ďalšie výplaty, ale iní, ktorí si zaslúžili šťastie, ako je Muhammad Ali a Sugar Ray Leonard, je tiež ťažké prestať fajčiť a vrátiť sa k nim. krúžok vo veku 39 a 40 rokov. Pre bojovníkov majstrovstiev aj mimo majstrovstiev existujú s boxom po dosiahnutí 30 rokov závažné zdravotné riziká.

Opotrebenie

Boxer v jeho 30-tych rokoch pravdepodobne bojoval najmenej tucet rokov a utrpel na tele veľké opotrebenie. Koniec koncov, za každú minútu, ktorú v ringu trávi bojovník, trávi veľa hodín dlhým cvičením, prípravou na boj. Roky tela môžu byť významné - dokonca aj dobre vyškolené atlétové svaly a kosti s vekom oslabujú - ale počet najazdených kilometrov, ktorý sa spája s tisíckami tréningov a početných bojov, môže nosiť boxera aj v čase, keď má 30 rokov.

Trauma hlavy

Nezáleží na tom, aký dobrý je bojovník, počas svojej kariéry sa chystá trochu úderov do hlavy. Čím dlhšie boxer bojuje, tým viac záberov hlavy berie a podľa posledných výskumov stráca viac mozgových funkcií. Štúdia Cleveland Clinic so 78 boxermi a zmiešanými bojovníkmi bojových umení s priemerným vekom 29 rokov zistila, že bojovníci s deväť alebo viacročnými skúsenosťami mali pri testovaní myslenia a pamäti horšie výsledky ako menej skúsení boxeri.

Neoficiálny dôkaz

Bývalý majster sveta v ľahkej váhe Ray Boom Manom, ktorý bojoval až do veku 31 rokov, povedal Los Angeles Times, že v jeho neskorších boxovacích rokoch boli jeho reflexy pomalšie a zistil, že je ťažšie motivovať sa, aby správne trénoval. Olympijský olympijský víťaz a majster sveta Oscar De La Hoya uviedol, že do veku 34 rokov sa svalová hmota bojovníka znižuje, zatiaľ čo boxerský publicista Bill Caplan povedal časom, že starší bojovníci ukončili svoje načasovanie.

Úspech po 30 rokoch

De La Hoya sa pred 30. rokom chválil rekordom 35 - 2 a potom mal iba 4 - 4 roky. Ale tri z týchto víťazstiev prišli na zápas majstrovstiev sveta. George Foreman odišiel do dôchodku vo veku 28 rokov, vrátil sa do boxu vo veku 38 rokov a porazil Evandera Holyfielda za svetový titul v ťažkej váhe vo veku 42 rokov. Bernard Hopkins vyhral početné boje s titulmi po otočení 30, vrátane ľahkého titulu s ťažkou váhou vo veku 46 rokov. - víťazom bol James J. Braddock, ktorého Russell Crowe vykreslil v roku 2005 vo filme „Popoluška Man.“ Braddock získal v roku 1935 svetový titul v ťažkej váhe, keď v roku 1935 porazil Maxa Baera za korunu. rok-starý Baer, ​​potom získal jednohlasné rozhodnutie v 15-kolo kolo.

Zdroje