Rôzne

Čo sa považuje za nízku úroveň TSH?


TSH alebo hormón stimulujúci štítnu žľazu sa vylučuje hypofýzou a následne stimuluje štítnu žľazu, aby vylučovala T3 a T4. Ak štítna žľaza produkuje priveľa T3 a T4, môže to mať za následok nižší ako normálny TSH v krvi.

Test TSH

Laboratórny test na meranie TSH sa tiež nazýva TSH a na testovanie sa vyžaduje odber krvi. TSH sa považuje za rutinný laboratórny test a výsledky sa vo všeobecnosti získajú za pár dní.

Normálny rozsah

Hladiny TSH sa považujú za normálne u ľudí, ktorí nie sú liečení na ochorenie štítnej žľazy, keď sú medzi 0,4 a 4,0 mIU / l. Pre tých, ktorí už sú liečení na stav štítnej žľazy, sa TSH medzi 0,5 a 3,0 mIU / l považuje za normálny rozsah.

Nízke hladiny TSH

Keď hladiny TSH klesnú pod normálny rozsah, výsledný stav sa nazýva hypertyreóza. Ak sú hladiny nižšie ako 0,5, je dôležité prediskutovať príznaky s možnou diagnózou s lekárom.

Príčiny nízkeho TSH

Nízka hladina TSH je spôsobená hyperaktívnou štítnou žľazou, ktorá môže byť spôsobená nádorom, abnormálnym rastom, zápalom alebo infekciou štítnej žľazy.

Príznaky hypertyreózy

Najčastejšie príznaky hypertyreózy sú únava, abnormálna strata hmotnosti, zvýšená srdcová frekvencia, úzkosť, chvenie a znížená tolerancia k teplu.

Liečba hypertyreózy

Najbežnejšia liečba hypertyreózy je prostredníctvom liekov proti štítnej žľaze, ktoré sa musia užívať denne. Ak je stav spôsobený nádorom alebo abnormálnym rastom štítnej žľazy, môže si to vyžadovať čiastočné alebo úplné odstránenie žľazy.