Rôzne

Kovová chuť v ústach Príznaky

Kovová chuť v ústach PríznakyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kovová chuť v ústach je častým príznakom, a hoci to môže byť nepríjemné, zvyčajne to nie je indikátorom vážneho problému. To, čo vnímate ako kovovú chuť, sa môže diať z rôznych dôvodov. Vo väčšine prípadov máte takú vtipnú chuť v ústach vďaka prenatálnym vitamínom alebo antibiotikám na predpis. Samozrejme existujú situácie, keď kovová chuť je znakom stavu, ktorý vyžaduje vašu pozornosť.

Liečenie

Rôzne lieky majú rôzne vedľajšie účinky, ale jedným vedľajším účinkom, ktorý môže prekvapivý počet liekov spôsobiť, je kovová chuť v ústach. Všeobecné antibiotiká to môžu spúšťať, rovnako ako antidepresíva, anestetiká, ako je lidokaín a prenatálne vitamíny.

Lieky na chudnutie, cukrovku, vysoký krvný tlak, artritídu, alkoholizmus, zlyhanie srdca, giardiázu a trichomoniázu môžu spôsobiť v ústach kovovú chuť.

Zlá orálna hygiena

Aké sú vaše zvyky pri kefovaní a nite? Je možné, že prítomnosť baktérií v ústach alebo zápal ďasien alebo parodontitída spôsobuje, že ústa majú kovovú príchuť. Infekcie zubov môžu tiež spôsobiť, že vaše ústa budú mať kovovú chuť. Ak ste náchylní na krvácanie z ďasien, môže sa to prejaviť ako zdroj kovovej chuti.

Ak nie ste v súčasnosti v starostlivosti zubného lekára o zápal ďasien alebo iné problémy s ústami, zubmi alebo ďasnami, dohodnite si stretnutie a zistite, či kovová chuť, ktorú zažívate, je príznakom problému.

Zdravotné podmienky

Ak užijete príliš veľa železa alebo trpíte potravinovou alergiou, môže to byť príčinou kovovej chuti v ústach. Niektoré rakoviny, peptické vredy, lišajník, ochorenie obličiek, akútne zlyhanie obličiek, syndróm horenia v ústach a predávkovanie meďou, selénom, ortuťou alebo jódom sú tiež dôvodmi kovovej chuti v ústach.

Skontrolujte prívod vody

Meď je minerál, ktorý sa nachádza v tele, ale keď ho budete konzumovať príliš, vystavujete sa riziku toxicity medi. Dokonca aj malý prebytok môže spôsobiť bolesti hlavy, závraty, slabosť, bolesť žalúdka, nevoľnosť, zvracanie, hnačku a kovovú chuť v ústach.

Meď môže odlupovať medené rúry, ktoré dodávajú vodu do mnohých domov a budov. Ak vaša voda pochádza zo studne, je možné, že bude potrebné skontrolovať hladinu vody z hľadiska množstva medi a ďalších prítomných minerálov.

Prevencia kovovej chuti v ústach

Ak kovová chuť v ústach nepochádza z vášho zdroja vody, nie je spôsobená problémami s určitými liekmi alebo ústnou hygienou a vy ste prešli nedávnou zdravotnou prehliadkou a ste si istí, že nie ste Ak trpíte zdravotnými problémami, môžete skúsiť vylepšiť svoje každodenné návyky kefovania. Kefa dvakrát denne a nezabudnite si zoškrabať alebo očistiť povrch jazyka.

Samozrejme, existuje dobrá šanca, že v ústach nie je žiadny skutočný dôvod pre kovovú chuť a že nemôžete urobiť nič, aby ste jej zabránili alebo aby zmizli. Ak k tomu dôjde, na zmiernenie nepríjemností použite ústnu vodu a žuvačku alebo mätu.