Rôzne

Aké sú príčiny vypadávania vlasov, červenej pokožky hlavy, hrboliek a krvi?

Aké sú príčiny vypadávania vlasov, červenej pokožky hlavy, hrboliek a krvi?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Každý sa chce cítiť hrdý na svoje vlasy. Bohužiaľ, existuje veľa prípadov, keď stav môže ovplyvniť zdravie vlasov alebo pokožky hlavy. Môže to byť nielen veľmi nepríjemné, ale aj veľmi frustrujúce. Zistenie príčiny problémov, ktoré ovplyvňujú vlasy a pokožku hlavy, je najdôležitejším kľúčom k účinnej liečbe.

Príčiny vypadávania vlasov

Existuje veľa dôvodov, prečo môže dôjsť k nadmernému vypadávaniu vlasov. Dedičná strata vlasov je veľmi častá. Ochorenia, stres, lieky, liečba rakoviny a problémy so štítnou žľazou sú tiež dobre známe príčiny. Plesňové infekcie, ťahanie vlasov, nedostatok bielkovín a pevné chvosty môžu viesť k vypadávaniu vlasov. Ošetrenie vlasov, napríklad farbenie a chemické vyrovnávanie vlasov, môže spôsobiť stratu vlasov. Použitie žehličiek a kulmy alebo kefovania mokrých vlasov môže spôsobiť stratu vlasov.

Príčiny červenej pokožky hlavy

Seborrhická dermatitída je častou príčinou červenej pokožky hlavy. S touto podmienkou má pokožka hlavy tiež mastný vzhľad a zvyčajne je pokrytá bielymi a žltými šupinami. Psoriáza spôsobuje červenú kožu, ktorá je sprevádzaná svrbením a striebornými bielymi šupinami. Kontaktná dermatitída, ktorá je spôsobená podráždením farbami vlasov alebo inými výrobkami na starostlivosť o vlasy, môže spôsobiť červenú pokožku hlavy. Folikulitída na hlave spôsobuje červenú a citlivú pokožku.

Príčiny hrbolkov hlavy

Folikulitída na hlave môže spôsobiť zhluky malých červených hrčiek alebo veľké opuchnuté hrbole. Folikulitída tiež spôsobuje pľuzgiere, ktoré sa môžu podobať hrčkám, ktoré sa môžu rozlomiť a kôra sa prevrátiť. Kontaktná dermatitída spôsobuje tvorbu pľuzgierov na pokožke hlavy. Šupiny spôsobené seboroickou dermatitídou a psoriázou sa môžu cítiť ako hrbole. Akné na pokožke hlavy spôsobuje, že sa tvoria hrboľovité pupienky. Mnoho iných kožných problémov a infekcií môže viesť k nárazom na pokožku hlavy, ale toto sú časté príčiny.

Príčiny krvácania na hlave

Psoriáza, seboroická dermatitída, kontaktná dermatitída a ďalšie problémy s pokožkou hlavy, ktoré spôsobujú lupiny, môžu viesť k nekontrolovateľnému svrbeniu. Poškrabanie svrbenia pokožky hlavy je častou príčinou krvácania. Odstránenie šupín spôsobených psoriázou a seboroickou dermatitídou môže tiež spôsobiť krvácanie. Vyberanie lupín na odstránenie lupín môže spôsobiť krvácanie. Všimnite si, že existuje mnoho ďalších problémov, ktoré môžu spôsobiť krvácanie na hlave, ako sú napríklad zranenia hlavy.

Dôležité informácie

Najdôležitejšie je mať na pamäti, že jediný spôsob, ako diagnostikovať stav kože alebo iný problém ovplyvňujúci vlasovú pokožku alebo spôsobujúci vypadávanie vlasov, je navštíviť lekára. Zatiaľ čo lekár primárnej starostlivosti bude často schopný diagnostikovať, je ideálne navštíviť dermatológa, ktorý sa špecializuje na starostlivosť o pokožku. Ak sú príznaky závažné alebo pretrvávajúce, liečebný šampón alebo lokálne lieky môžu byť schopné poskytnúť čo najväčšiu úľavu. Ďalšou prevenciou môže pomôcť včasná diagnostika príčiny vypadávania vlasov.