Rôzne

Ako sa zbaviť salmonely


Salmonella je baktéria, ktorá spôsobuje choroby, ako je hnačka, horúčka, zvracanie a kŕče. Prenáša sa prostredníctvom fekálnej hmoty a môže sa prenášať zo zvieraťa na človeka alebo z človeka na človeka. Salmonelové baktérie je možné pred infikovaním usmrtiť. Jednoducho dodržiavajte správne postupy prípravy a varenia a uistite sa, že baktérie boli usmrtené pred požitím. Po infikovaní existujú aj jednoduché spôsoby, ako sa infekcie zbaviť.

Zbavte sa salmonely

Pred jedlom sa uistite, že je jedlo úplne uvarené. Salmonella sa často sťahuje konzumáciou kontaminovaných potravín. Varenie potravín na správnu teplotu zabije baktérie. Potraviny, ktoré môžu byť kontaminované, sú väčšinou mäso a hydina, ale môžu to byť aj vajcia, mliečne výrobky a zelenina. Pomocou teplomera rúry skontrolujte, či mäso dosiahlo bezpečnú teplotu.

Vyvarujte sa krížovej kontaminácie potravín. Surové mäso a zeleninu nekrájajte na rovnakú dosku. Pred varením sa uistite, že je zelenina riadne umytá.

Ak ste užili salmonelu, vypite veľa tekutín. Vaše telo bude zvyčajne bez infekcie o päť až sedem dní. Môžete ľahko dehydratovať hnačkou. Akékoľvek tekutiny to dokážu.

Jedzte, ak môžete. Vyvarujte sa mastných potravín, ale všetko ostatné pre dospelých by malo byť v poriadku. Ryža, banány, toasty a jablká sú dobrým jedlom pre deti.

Ak je hnačka ťažká, navštívte svojho lekára. Môžete byť prijatí do nemocnice a dostať tekutiny intravenózne.

Tip

  • Umývajte si ruky často mydlom a teplou vodou, najmä pred manipuláciou s potravinami a po kontakte s výkaly. Antibiotiká by sa predpisovali iba vtedy, ak sa infekcia rozšíri mimo črevnú oblasť.

Pozri si video: MÁM SALMONELU? SRAČKA JAKO ŘEMEN ! (Apríl 2020).