Rôzne

Ako obnoviť melanín v pokožke hlavy, aby ste sa zbavili sivých vlasov


Šedé vlasy sú spôsobené zastavením výroby melanínu vo vlasových folikuloch. Tento problém vzniká, keď telo už nemôže produkovať enzýmy potrebné na produkciu melanínu. Príčiny zahŕňajú zlé stravovacie návyky, stres a výber životného štýlu.

Znížením negatívnych návykov, zmenami v strave a používaním prírodných vlasov je možné obnoviť farbu a zredukovať šedivosť vlasov. Tieto jednoduché zmeny podporujú produkciu melanínu vo vlasoch alebo aspoň bránia jej ďalšiemu znižovaniu.

Vykonajte zmeny v stravovaní na podporu zvýšenej produkcie melanínu. Začnite užívať doplnky medi, kyseliny listovej a komplexu B každý deň. Pre zvýšenie hladiny medi konzumujte slnečnicové semienka, mandle, kraby, ustrice a kešu. Požiadavky na železo a jód môžu byť splnené konzumáciou morských plodov, banánov a mrkvy.

Obmedzte spotrebu potravín s vysokým obsahom umelých farbív a konzervačných látok a potravín s vysokým obsahom uhľohydrátov, napríklad cestovín. Tieto potraviny môžu spôsobiť krehkosť vlasov a znížiť hladinu antioxidantov prítomných v tele.

Obmedzte spotrebu tabaku a alkoholu. Podľa All-Hairstyles.com sú vlasy pre fajčiarov náchylné k šediveniu štyrikrát skôr ako pre nefajčiarov.

Vytvorte aplikáciu prírodných vlasov. Miešajte melasu čiernu, pšeničné klíčky a pivovarské kvasnice. Skúste tiež použiť kokosový olej s citrónovým alebo mandľovým olejom. Rastlinný olej bude tiež fungovať. Masírujte aplikáciu prírodných vlasov vo vlasoch najmenej 30 minút až hodinu.

Znížte množstvo stresu vo vašom živote. Stres spôsobuje predčasné starnutie, ktoré povedie k šedivým vlasom skôr v živote. Vyskúšajte cvičebné alebo relaxačné metódy, ako je meditácia alebo čítanie.

Tip

  • Strava je najdôležitejším faktorom, ktorý sa má zmeniť kvôli zvýšenej produkcii melanínu vo vlasových folikuloch.

    Najlepšie výsledky dosiahnete aplikáciou prírodných aplikácií najmenej raz denne.

    Ak nestačí potrava a prírodné vlasy, zvážte použitie farbiva na vlasy, ktoré odstraňuje šedivosť.

Tip

  • Neužívajte mega-dávky doplnkov. Užívajte iba odporúčané denné množstvo, aby ste predišli možným negatívnym vedľajším účinkom.