Rôzne

Čo robí HCG Shot?

Čo robí HCG Shot?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Plodnosť

HCG je hormón nazývaný ľudský choriový gonadotropín (hCG), ktorý v závislosti od dávky ovplyvňuje telo niekoľkými rôznymi spôsobmi. Keď je žena podaná injekcia hCG, stimuluje vaječníky, aby produkovali a uvoľňovali vajíčka. Ak sa podáva človeku, udržuje vývoj testosterónu. Existuje určitá teória, že môže ovplyvniť aj hypotalamus, spôsobuje skôr dramatickú stratu tukových tkanív než chudú svalovú hmotu.

Najbežnejším použitím hCG shot je stimulácia ovulácie u žien, ktoré ovulujú zriedka alebo vôbec. Hormón tiež stimuluje vaječníky, aby uvoľnili vajíčko. Výstrel hCG spôsobí ovuláciu do 36 až 48 hodín.

Strata váhy

Kontroverznejšie použitie hCG shot je spôsob, ako schudnúť, v spojení s nízkokalorickou diétou vyvinutou britským lekárom A.T.W. Simeons. Simeons sa pozrel na štúdie indických žien a chlapcov s nadváhou, ktorým boli podané zábery hCG z dôvodu plodnosti, a na stimuláciu puberty. Všimol si, že ženy aj chlapci schudli. Agentúra FDA uviedla, že použitie hormónu hCG ako nástroja na chudnutie je neúčinné a nebezpečné.

Testosterón

U mužov sa výstrek hCG používa na stimuláciu alebo zvýšenie produkcie testosterónu. Snímka sa niekedy podáva chlapcom, ktorí majú problémy s hypofýzou, spôsobujú neskorú pubertu, alebo mužom, ktorí majú nízky počet spermií. U malých chlapcov sa hormón niekedy používa na pomoc zostupnutiu semenníkov do mieška, ak tak neurobili prirodzene.