Rôzne

Strep Vs. Staph celulitída

Strep Vs. Staph celulitídaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Celulitída je potenciálne život ohrozujúca bakteriálna infekcia, ktorá sa môže vyvinúť prostredníctvom prasklín alebo zlomenín na povrchu pokožky. Strep (Streptococcus) a staph (Staphylococcus) baktérie sú častými príčinami tejto poruchy.

Staph celulitída

Celulitída vyvolaná Staphylococcus aureus zvyčajne postihuje lokalizované oblasti kože, podľa Merck Manuals Online Medical Library (MMOML). Zvyčajne sa spája s kožnými (kožnými) abscesmi a otvorenými ranami.

Strep celulitída

Celulitída vyvolaná Streptococcus pyogenes zvyčajne postihuje väčšie oblasti kože a môže sa rýchlo šíriť, poznamenáva MMOML. Táto tendencia pramení zo schopnosti baktérií poškodiť bunkové štruktúry, ktoré normálne obmedzujú zápalové reakcie.

Odolný Staph

MMOML a Mayo Clinic poznamenávajú, že celulitída súvisiaca so Staphylococcus môže vykazovať rezistenciu na bežné liečby celulitídy.

Príznaky

MMOML a Mayo Clinic hlásia spoločné potenciálne príznaky pre obidve formy celulitídy. Medzi ne patrí bolesť, citlivosť, začervenanie, opuch, teplo pokožky, horúčka a výskyt malých červených škvŕn alebo pľuzgierov.

Ďalšie zdroje

MMOML uvádza ďalšie potenciálne zdroje infekcie celulitídy, ktoré zahŕňajú Pseudomonas aeruginosa, streptokoky skupiny B ako S. agalactiae a gramnegatívne bacily, ako je Haemophilus influenzae.