Rôzne

Reliéf pre svrbenie a opuch vaginálneho podráždenia

Reliéf pre svrbenie a opuch vaginálneho podráždenia


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vaginálne podráždenie, svrbenie a opuch sú príznaky, s ktorými sa mnoho žien stretáva. Existuje množstvo liekov, krémov, antibiotík a domácich liekov, ktoré možno použiť na získanie úľavy od vyššie uvedených. Ak trpíte vaginálnym podráždením, svrbením a opuchom po dlhšiu dobu alebo sa opakuje, obráťte sa na svojho lekára, pretože by to mohlo byť príznakom iného ochorenia.

Význam

V mnohých prípadoch môže byť vaginálne podráždenie spôsobené dráždivými látkami z tkanín, ako aj prísadami do kozmetických a dámskych prípravkov (ako sú mydlá, telové mycie prostriedky, ženský sprej, kúpeľové bubliny a soli). Chemikálie v nich môžu pokožku zhoršiť. Takéto príznaky sa môžu prejaviť aj vtedy, keď žena prechádza nadmerným stresom, má víkendový imunitný systém spôsobený inou chorobou alebo prechádza menopauzou.

Identifikácia

Vaginálne podráždenie, svrbenie a opuch často slúžia ako indikácia kvasinkovej infekcie. Infekcie kvasinkami sú zvyčajne spôsobené niektorými druhmi baktérií nazývanými Candida. Prítomnosť baktérií a Candidy v tele je normálna; kolektívne pracujú na zabezpečení zdravej rovnováhy mikroorganizmov. Tento problém vzbudzuje nadmerné množstvo Candidy; to je prípad infekcie kvasinkami. Mnoho žien sa s tým stretáva potom, čo boli na antibiotikách. Antibiotiká majú tendenciu zabíjať všetky baktérie vrátane tých zdravých, ktoré sú potrebné.

Druhy

Lekári predpisujú sortiment liečby vaginálneho podráždenia, svrbenia a opuchu. Antifungálne antibiotiká (ako napríklad Difflucan) sú užitočné pri liečení kvasinkových infekcií a existujú aj iné druhy antibiotík, ktoré sú predpísané na starostlivosť o vaginálne infekcie spojené s baktériami. Antihistaminiká, krémy, pleťové vody a masti sa tiež podávajú na zmiernenie zápalu a citlivosti. Niektorí lekári predpisujú benzodiazepín (často používaný pri liečbe rôznych psychologických stavov); na pomoc v noci.

Dôležité informácie

Okrem vyššie uvedených prírodných liekov, ako sú probiotiká; ktoré sa považujú za dobré baktérie, sú účinné pri odstraňovaní tela kvasinkovej infekcie. Probiotiká brzdia vývoj organizmov ako Candida, ktoré môžu byť škodlivé. Príkladom toho je Lactobacillus acidophilus, ktorý, ak sa berie ako doplnok, dokáže kompenzovať nadmernú produkciu Candida.
Užitočné sú aj mnohé bylinky, ako je extrakt z koreňov hrozna Oregon a Goldenseal, spolu s výťažkom z levandule a čajovníkového oleja. Cesnak je tiež dobrý; obsahuje vlastnosti, ktoré posilňujú imunitný systém a môžu pôsobiť ako protiplesňové látky. Cesnak je dostupný vo forme perorálneho doplnku, podobne ako Lactobacillus acidophilus. Tieto výrobky si môžete kúpiť v obchodoch s vitamínmi, v obchodoch so zdravou výživou a dokonca aj v miestnom obchode s potravinami. Môžete si ich kúpiť aj na webe.

Odborné informácie

Na zmiernenie vaginálneho podráždenia, svrbenia a opuchu je vhodné mať na pamäti nasledujúce skutočnosti (môžu sa použiť aj ako preventívne opatrenie). Nepoužívajte antibiotiká dlhší čas a držte sa mimo spodného prádla, ktoré nie je vyrobené z celej bavlny. Spodné prádlo by malo byť vždy suché a malo by zabezpečovať dostatočné vetranie. Nohavice a pančuchové nohavice, ktoré sú príliš tesné, majú tendenciu zhoršovať genitálnu oblasť. Vyhýbajte sa používaniu mydiel, telových umývacích prostriedkov a iných telových výrobkov (ženský sprej, bublinky do kúpeľa, soli), ktoré sú voňavé alebo obsahujú tvrdé chemikálie. Ak menštruujete, skúste použiť len intímky (na rozdiel od tampónov). Nadmerné doučovanie môže tiež zbaviť telo dobrých baktérií, ktoré potrebuje, a spôsobiť jeho zhoršenie. Skôr ako začnete s čistením alebo iným spôsobom čistenia, poraďte sa s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti. Uvedomte si, ako sa čistíte po odchode do kúpeľne; vždy utierajte spredu dozadu, aby sa baktérie nerozširovali ani neprenášali.