Rôzne

Cvičenia na pomoc znecitliveniu v rukách a rukách


Necitlivosť je abnormálna strata citlivosti, ktorá sa môže vyskytnúť kdekoľvek v tele, najčastejšie sa však vyskytuje v rukách a pažiach. Necitlivosť je nebezpečná, pretože si nemusíte všimnúť, keď zasiahnete, porezáte, pomliaždíte alebo spálite oblasť. Cvičenie postihnutej časti tela môže pomôcť znížiť necitlivosť.

Príčiny

Znecitlivenie môže byť výsledkom jednoduchého státia alebo sedenia na jednom mieste príliš dlho, ako je uvedené v článku „Znecitlivenie a brnenie“ na stránke medlineplus.com. Jednoduchým posunutím svojej polohy môžete napraviť necitlivosť. Existuje mnoho závažnejších príčin znecitlivenia, ako je cukrovka, roztrúsená skleróza, záchvaty a mozgové príhody, poškodenie nervov, nedostatok vápnika, sodíka a vitamínu B12.

Syndróm karpálneho tunela je najčastejšou príčinou znecitlivenia v rukách a rukách. Symptómy začínajú po náraste tlaku na stredný nerv a šľachy karpálneho tunela. Jediným potrebným ošetrením sú niekedy jednoduché cvičenia a zmena spôsobu vykonávania vašich činností rukami.

Cvičenie

Orthoseek.com odporúča cvičenie rúk a paží by sa malo robiť pri práci na niečom opakujúcom sa alebo pri nepretržitom pohybe. Mali by ste si oddýchnuť každých 20 minút a vykonať nasledujúce cvičenia.

Zovrite päsť na 5 sekúnd, potom pustite a úplne narovnajte prsty na 5 sekúnd. Tento postup opakujte päťkrát oboma rukami.

Jednou rukou ohnite prsty čo najviac dozadu a držte ich 5 sekúnd. Opakujte s druhou rukou a urobte 5 opakovaní.

Efektívne izometrické cvičenie pre vaše ruky a paže je pevne zaťaté päsť tak, aby spodok zaťatej pästi smeroval nahor. Druhou rukou zatlačte päsť nadol a súčasne zatlačte zaťatú päsť. Cvičenie zopakujte, ale tentoraz to so zaťatou päsťou smerom nadol. Opakujte každý krok 5-krát a na každej strane.

Ak celý deň pracujete pri stole, snažte sa udržiavať zápästia vždy, keď je to možné. Ak používate nástroje, nezabudnite ich uchopiť celou rukou, nielen špičkami prstov. Pri práci s vibračným alebo elektrickým náradím noste stabilné pracovné rukavice - pomôže to vyhnúť sa tlaku na stredný nerv.

Výstraha

Ak chcete vylúčiť závažné príčiny, ktoré môžu vyžadovať liečbu alebo liečbu, je potrebné navštíviť lekára, ktorý vám diagnostikuje necitlivosť. Ihneď vyhľadajte lekársku pomoc, ak sa u vás vyskytne ochrnutie alebo neschopnosť pohnúť rukou alebo nohou po poranení krku, chrbta alebo ramien. Lekárska pomoc je nevyhnutná, ak znížená citlivosť alebo brnenie sprevádza stratu kontroly močového mechúra alebo čriev, stratíte vedomie, máte kričať v reči, máte problémy s pohybom sa alebo zažívate zmeny videnia.