Rôzne

Ako vyčistiť tlačidlo brucha


Pokiaľ ide o otázky osobnej hygieny, mať čisté tlačidlo brucha nie je nevyhnutne prvou vecou, ​​ktorú väčšina ľudí zvažuje, ale mali by: udržiavanie pupka v čistote a suchu môže zabrániť problémom s kožou, ako sú napríklad kvasinkové infekcie, ktoré ovplyvňujú oblasť. Webová stránka University of Virginia Health System varuje, že pupok infikovaný kvasinkami môže vyvinúť vyrážku alebo pupienky, spôsobiť popálenie a svrbenie alebo vytekať číry roztok. Problémy môžete predísť tým, že nabudúce budete v sprche venovať malú pozornosť tlačidlu brucha.

Očistite oblasť okolo pupka jemným antibakteriálnym mydlom. Gombíky „Innie“ môžu vyžadovať použitie vatového tampónu na dôkladné odstránenie usadených nečistôt, odumretých kožných buniek a oleja.

Uterák-suché tlačidlo na bruchu. Nezabudnite ho nenechať vlhký, pretože kvasinky Candida sa darí vo vlhkých podmienkach.

Bavlnený tampón ponorte do svalu. Jemne ho potiahnite okolo vonkajšej strany pupka. Použite ďalší vatový tampón na vyčistenie vnútornej strany brušného gombíka s adstringentom. Nechajte oblasť zaschnúť na vzduchu.

Tip

  • Ak máte ponáhľať sa po sprchovaní, použite sušič vlasov na nízkom a chladnom mieste.

Tip

  • Poraďte sa s lekárom, ak má brucho trvalý nepríjemný zápach alebo je jemné alebo boľavé. Môžete mať bakteriálnu alebo kvasinkovú infekciu, ktorá si vyžaduje špeciálne ošetrenie, aby sa vyčistila.


Pozri si video: 63. úvahová šálka čaju - výber manželského partnera (Január 2022).