Rôzne

O implantátoch Gold Teeth


Implantáty sú trvalé falošné zuby, ktoré sú „zakorenené“ v čeľusti alebo na jej čeľusti. Fungujú rovnako ako skutočné zuby. Mnoho ľudí ich uprednostňuje pred umelými náhradami. Implantáty so zlatými zubami fungujú podobne ako tradičné implantáty, ale väčšinou ide o márnivú položku. Ak uvažujete o implantácii zlatých zubov, uistite sa, že rozumiete všetkým problémom pri starostlivosti a následkom tejto operácie.

Histórie

V skorých obdobiach egyptskej a čínskej histórie sa zlato používalo na falošné zuby, pretože bolo také poddajné. V skutočnosti sa zistilo, že lebky staršie ako 5 000 rokov majú v ústach zlaté zuby. Nedávno však bolo zlato nahradené titánom a porcelánom, takže falošné zuby vyzerajú ako skutočné. Teraz sú zlaté zuby väčšinou doplnkom alebo výrazom individuality.

Funkcie

Implantáty so zlatými zubami majú dva kusy: titánový implantát, ktorý je chirurgicky zaskrutkovaný do čeľuste, a skutočný zlatý zub. Zlatý zub je pripojený k implantátu a funguje rovnako ako normálny zub. Môže sa používať na žuvanie a hryzenie, môže sa čistiť ako prírodné zuby a nedá sa odstrániť.

Druhy

Implantáty so zlatými zubami sú trvalé. Ak sa vám páči vzhľad zlatých zubov, ale máte pocit, že na pracovisku nie sú profesionáli, môžete sa rozhodnúť pre porcelánový zubný implantát so zlatým uzáverom alebo korunkou. Týmto spôsobom môžete odstrániť zlato na prácu a stretnutia, ale nosiť ho v osobnom čase. „Grillz“ sú sady zlatých uzáverov, ktoré pokrývajú celé spodné alebo horné okraje zubov.

Vlastnosti

Zlaté zuby môžu byť doplnené o ďalšie kamene a vzory. Ak chcete svojmu úsmevu skutočne dodať iskru, môžete svoje zlaté zuby ozdobiť skutočnými alebo umelými diamantmi alebo drahokamami.

Výhody

Výhody implantátov so zlatými zubami sú takmer identické s výhodami akéhokoľvek iného typu zubného implantátu. Sú menej namáhané okolitými zubami ako premostenie, pretože sú zakorenené v čeľusti namiesto toho, aby boli držané inými zubami. Nemusíte sa obávať, že vypadnú z vašich úst, a môžete jesť akékoľvek jedlo, ktoré sa vám páči. Nevyžadujú špeciálne čistenie a úplne sa vyhnete nepríjemnému problému lepidla na zubné protézy. Zlaté zuby môžu tiež spôsobiť, že vaše ústa budú vyzerať štýlovejšie, v závislosti od vašej definície štýlu.

Výstraha

Ak sa rozhodnete implantovať zlaté zuby, nezabudnite, že toto rozhodnutie je trvalé. Zvrátiť toto rozhodnutie neskôr je veľmi komplikované, bolestivé a nákladné a v niektorých prípadoch je to nemožné. Zubné implantáty sú menej úspešné u ľudí, ktorí majú slabé čeľuste alebo ktorí majú v minulosti závažné ochorenie ďasien, preto úzko spolupracujte so svojím lekárom, aby ste sa uistili, že vaše šance na úspešnú operáciu sú čo najpriaznivejšie.