Rôzne

Za protiopatrenie na kvasinkovú infekciu

Za protiopatrenie na kvasinkovú infekciu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Infekcia kvasinkami je spôsobená novými kvasnicami zavedenými do ženskej vagíny alebo zvýšením množstva už prítomných kvasníc. Na pult sú dostupné antimykotiká, ktoré pomáhajú odstraňovať kvasinkové infekcie. Lieky majú niekoľko možností, takže ženy sú schopné prispôsobiť liečbu svojim špecifickým potrebám a preferenciám.

Lieky

Existuje niekoľko voľne predajných liekov používaných na liečbu vaginálnych kvasinkových infekcií. Každý liek vyrába iný výrobca a predáva sa ako obchodná značka. Aj keď všetky lieky sú schopné eliminovať kvasinkovú infekciu, lieky v jednej značke môžu pre ženu fungovať lepšie ako v inej značke. Značka Monistat má liek dusičnan miconazole a Gyne-Lotrimin obsahuje antimykotikum nazývané klotrimazol.

Dávkovanie

Protiplesňové lieky, ktoré sa používajú na liečbu vaginálnych kvasinkových infekcií, sú dostupné v niekoľkých rôznych dávkach. Niektoré lieky fungujú tak, že ich berú iba jeden deň. Jedna dávka bude trvať niekoľko dní v ženskom tele. Medzi ďalšie možnosti patrí tri dni užívania liekov a sedem dní liečby. Pri každej z týchto možností sa liek užíva len raz denne.

Možnosti liečby

V súčasnosti nie sú dostupné žiadne perorálne lieky na liečenie vaginálnych kvasinkových infekcií. Všetky ošetrenia sa vložia vaginálne pomocou aplikátora. Krémy sa zvyčajne dodávajú v predplnených aplikátoroch, aby sa znížil potenciálny neporiadok. Liečivo je tiež k dispozícii ako vaginálny čapík a tableta.

Obal

Niektoré balíčky voľne predajných liekov môžu obsahovať iba protiplesňové lieky. Ostatné balenia budú tiež obsahovať malú tubu krému. Dodatočný krém sa používa na vonkajšej strane pošvy. Krém pomáha zmierniť príznaky svrbenia a pálenia, ktoré sprevádzajú vaginálnu infekciu kvasinkami.

Aplikátory

Každé balenie liekov sa dodáva s aplikátormi na pohodlné vloženie lieku do vagíny. Niektoré balenia obsahujú predplnené aplikátory, zatiaľ čo iné sú balené osobitne. Ak sa balia osobitne, smotana, vajíčka alebo čapík sa musia vložiť do aplikátora. Pri obidvoch týchto možnostiach je aplikátor jednorazový. Niektoré balenia voľne predajných liekov sa dodávajú s opakovane použiteľným aplikátorom. Aplikátor by sa mal umyť mydlom a vodou a po použití by sa mal nechať uschnúť.

Kedy podať dávku

Hoci väčšina sa dá užiť kedykoľvek, vaginálna medikácia sa ideálne používa tesne pred spaním. To ženskému telu uľahčí udržanie maximálneho množstva liekov.

Výstraha

Ak žena pociťuje kvasinkovú infekciu po prvýkrát, mala by navštíviť svojho lekára skôr, ako začne používať protifungálne lieky. Pred začatím liečby by mala byť infekcia kvasiniek správne diagnostikovaná.Komentáre:

  1. Gardazuru

    Congratulations, very good idea

  2. Sazragore

    I suggest you to visit a site on which there is a lot of information on this question.

  3. Vudogul

    Commodity aftor, is there in better quality?Napíšte správu