Info

Ako vdýchnuť v triede Spin


Niet pochýb o tom, že spinningová trieda môže byť výzvou aj pre pokročilejších športovcov. Nielenže musíte držať krok s pedálom, aby ste sa vyhli hnevu inštruktora, ale musíte sa tiež uistiť, že zostávate hydratovaný a správne dýchate. Počas najťažších častí tréningu sa možno ocitnete pri plytkých, lapajú po dychu - je to však opak ideálnej techniky dychu pre vašu spriadaciu hodinu. Aby ste sa pripravili na ďalšiu prácu a poskytli vašim svalom kyslík, ktorý potrebujú na dosiahnutie optimálneho výkonu, pred začiatkom kurzu si precvičte niektoré základné techniky dýchania.

Krok 1

Strávte niekoľko minút cvičením dychu skôr, ako začne trieda. Zatlačte membránu - inými slovami vaše spodné brucho - dovnútra a von, aby tieto svaly boli zapojené a funkčné. Podľa Americkej rady pre cvičenie sa membránové svaly ľudí môžu skutočne atrofovať, pretože ich nepoužívajú na správne dýchanie. Pred začatím výučby sa sústreďte na vdýchnutie nosom po dobu dvoch a potom sa na dve sekundy zastavte, kým vydýchnete. Keď vydýchate, tlačte všetok dych, až na spodnú časť pľúc, pre počet štyri. Vo všeobecnosti by mal byť váš výdych dlhší ako vdychovanie.

Krok 2

Namontujte svoj cyklus a zamerajte sa na svoju techniku ​​dýchania tesne pred začiatkom triedy. Vydychujte pomaly a hlboko z úst a vdýchnite nosom, vytláčajte membránu ako balónik a medzi vdychovaním a výdychom sa na dve sekundy zastavte.

Krok 3

Vráťte sa k dvom počítaniam, pauze pre dve a potom štyri počítajte dýchacie vzorce tak často, ako si na to môžete myslieť, keď začne trieda. Vdýchnite nos a von ústami. Odolajte nutkaniu na plytké dýchanie a pri každom výdychu nezabudnite vyprázdniť pľúca. Plytké dýchanie počas cvičenia je často dôsledkom toho, že vaše pľúca sú už naplnené vzduchom - takže nový vzduch už nemá dostatok miesta.

Krok 4

Ak sa vám začnú vydýchať, rozšírte svoj postoj na bicykli. Podľa tipov pre cyklistický výkon to otvára hrudník viac a uľahčuje vám zhlboka sa nadýchnuť.

Tip

  • Ľudia, ktorí cvičia jogu, trávia veľa času správnym dýchaním. Ak budete aj naďalej usilovať o dýchanie počas spinovej triedy, zvážte možnosť zapojiť sa do jogy zameranej na „pránájámu“ alebo na kontrolu a zameranie dychu, aby ste sa pri kontrolovanom dýchaní zlepšili.