Rôzne

Ako zastaviť bolesť vosy

Ako zastaviť bolesť vosy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Bodavé bodáky sú dosť nepríjemné, že väčšina ľudí sa snaží vyhnúť sa tomuto hmyzu, ak je to možné. Ak ťa osa bodá, podniknite okamžité kroky na minimalizáciu akútnej bolesti, ktorá sa nepochybne začne. Existujú účinné spôsoby, ako zastaviť bolesť bodania osami. Opuch zvyčajne spôsobuje určitú zvyškovú bolesť, preto podniknite kroky na zníženie opuchu, ktorý bude sprevádzať bodanie osy.

Okamžite preverte oblasť pichania, aby ste zistili, či je stinger ešte v koži. Ak vidíte žihadlo, použite stranu kovovej lyžičky alebo kreditnej karty na ľahké oškrabanie žihadla, aby ste ju dostali z kože. Nikdy nevyťahujte prúžok priamo von. Môže to zvýšiť množstvo jedu uvoľneného do pokožky.

Zabaľte niekoľko kociek ľadu do žinky a na miesto žihadla naneste ľad. Nechajte ľad na žihadlo desať minút a potom ho vyberte na desať minút. Opakujte proces námrazy niekoľkokrát, aby sa minimalizoval opuch.

Vytvorte zmes záhradnej pôdy a vody a vytvorte blato. Aplikujte blato priamo na oblasť pichania, aby ste upokojili pichnutie a zmiernili bolesť. Nechajte bahno na žihľave, kým nezaschne, a ak je to potrebné, znovu nasaďte čerstvé, mokré blato.

Zriedte dva diely octu dvoma dielmi studenej vody. Namočte bodák do zriedeného octu, aby ste zabránili bolesti bodnutia vosy.

Vystreknite malú kopu zubnej pasty na bodnutie a veľkoryso ju rozotrite. Zubná pasta zmierňuje bolesť a zmierňuje opuchy.

Tip

  • Sledujte, či sa u obete bodnutia vyskytli akékoľvek známky alergickej reakcie. Ak sa objavia ťažkosti s opuchom alebo dýchaním, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.

    Nikdy neklaďte ľad priamo na pokožku. Dlhodobý priamy kontakt s ľadom sa môže poškodiť.


Pozri si video: Ako bojovať proti bolesti. SÚŤAŽ S EPPI je už skončená : (Smieť 2022).