Rôzne

Kalorické požiadavky na lôžko

Kalorické požiadavky na lôžkoWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Keď uviaznete v posteli, kalórie môžu byť z vašej mysle najďalej. Je však dôležité, aby ste pri pripájaní na posteľ zvážili svoje každodenné potreby, aby ste zabránili nárastu hmotnosti alebo v niektorých prípadoch nežiadúcemu chudnutiu. Jesť správne množstvo kalórií každý deň je dôležité nielen z hľadiska riadenia telesnej hmotnosti, ale aj z hľadiska dobrého zdravia. Pred vykonaním akýchkoľvek zmien v súčasnej strave sa poraďte so svojím lekárom.

Trochu o kalóriách

Vaše denné potreby kalórií sa líšia a závisia od vášho veku, pohlavia, úrovne aktivity a odpočinku v energii, alebo REE. REE je množstvo energie potrebné na udržanie vašich normálnych telesných procesov vrátane dýchania, trávenia a obehu a na údržbu a opravu vašich buniek a telesného tkaniva. REE zodpovedá za väčšinu vašich denných potrieb kalórií. Takže aj keď ste neaktívni, stále musíte jesť určité množstvo kalórií, aby vaše telo správne fungovalo.

Odhadovanie vašich potrieb

Ak chcete odhadnúť svoje potreby kalórií, keď ste pripútaní na lôžko, musíte najskôr odhadnúť REE. REE pre mužov je hmotnosť v librách vynásobená 11 a pre ženy hmotnosť v librách vynásobená 10. Potom vynásobte REE koeficientom 1,3, aby ste určili svoje denné potreby kalórií, keď ste pripútaní na lôžko. Napríklad muž pripútaný na posteľ vážiaci 150 libier potrebuje na udržanie svojej hmotnosti 2 455 kalórií denne. To sa vypočíta ako: 150 x 11 x 1,3 = 2 145.

Faktory, ktoré si vyžadujú zmenu kalórií

Aj keď matematický vzorec vám môže pomôcť určiť vaše základné potreby kalórií, možno bude potrebné vykonať úpravy. Sledovanie telesnej hmotnosti týždenne predstavuje jednoduchý spôsob, ako zistiť, či potrebujete viac alebo menej kalórií. Okrem toho, ak ste pripútaní na lôžko, je tu riziko vzniku preležanín a možno bude potrebné zvýšiť príjem kalórií a spotrebovať dostatok bielkovín. Váš lekár alebo dietológ vám môže pomôcť určiť vaše denné potreby kalórií.

Čo jesť

Ako jednotlivec upútaný na posteľ nepotrebujete jesť toľko kalórií, koľko ste mali, keď ste boli schopní vstávať a okolo, čo znamená, že je ešte dôležitejšie, aby ste si vybrali správne jedlo, aby vaše telo dostalo živiny, ktoré potrebuje. dobré zdravie. Zdravá strava pre osoby na lôžku by mala obsahovať rôzne potraviny zo všetkých skupín potravín vrátane ovocia, zeleniny, celých zŕn, chudých bielkovín a nízkotučných mliečnych potravín. Vaša obmedzená pohyblivosť zvyšuje vaše riziko zápchy, a preto do nej zahrňte veľa potravín s vysokým obsahom vlákniny, ako napríklad ovocie, zelenina, fazuľa a celé zrná.