Rôzne

Ako obnoviť funkciu obličiek


Znížená funkcia obličiek je zvyčajne výsledkom iného zdravotného stavu, najmä vysokého krvného tlaku alebo cukrovky. Obličky sú zodpovedné za filtrovanie odpadu a tekutín. Ak pracujú pod normálnou kapacitou, môžete zaznamenať množstvo vedľajších účinkov a komplikácií. Aj keď niektoré liečby môžu pomôcť spomaliť progresiu a zlepšiť funkciu, zvyčajne nie je možné úplne obnoviť funkciu obličiek. Klinika Mayo ponúka niekoľko návrhov.

Spravujte základné príčiny. Správne riešenie zdravotných problémov, ktoré prispievajú k ochoreniu obličiek, je najdôležitejšou súčasťou liečby. Ak urobíte všetko pre to, aby ste mohli liečiť tieto stavy, môžete zmierniť pokles schopnosti obličiek vykonávať svoju prácu. Berte všetky lieky podľa pokynov. Dodržiavajte pokyny lekára a všetky potrebné testy.

Riaďte sa všetkými pokynmi svojho lekára, ktoré sa týkajú liekov, aby ste špecificky riešili svoje ochorenie obličiek a jeho rady týkajúce sa opatrení starostlivosti o seba a zmien životného štýlu. Možno budete potrebovať určité lieky, aby ste zvládli svoj stav a zabránili komplikáciám.

Ak spozorujete nové príznaky alebo máte čokoľvek, čo sa vás týka, povedzte to svojmu lekárovi. Zlá funkcia obličiek môže spôsobiť celý rad komplikácií. Čím skôr ich oslovíte, tým lepšie. Môže sa tým minimalizovať vplyv týchto problémov na funkciu obličiek.

Jedzte diétu s nízkym obsahom bielkovín. Štruktúra bielkovín je zložitejšia ako tuky a uhľohydráty. Rozklad trvá dlhšie a ak máte problémy s obličkami, je to ešte viac zdaniteľné. Proteín bude musieť tvoriť malé percento vášho denného kalorického príjmu; Váš lekár vám povie, koľko je vhodné pre váš stav.

Vyhnite sa látkam, ktoré sú toxické pre vaše obličky. Jedným z najbežnejších vinníkov sú voľne predajné NSAID (nesteroidné protizápalové lieky), ako sú aspirín, Motrin, Aleve a Advil. Nepite alkohol ani nepoužívajte iné druhy drog. Váš lekár je dobrým zdrojom informácií o tejto záležitosti.

Pozri si video: Heart & Brain Tonic (August 2020).