Rôzne

Infekcia chirurgickými svorkami


Aj keď sa v chirurgických zákrokoch vynakladá maximálne úsilie na to, aby boli sterilné a čisté, žiadna úroveň čistoty nemôže úplne vylúčiť možnosť infekcie. Pri vzniku týchto infekcií môžu hrať úlohu chirurgické svorky.

Príčiny

Infekcia po chirurgickom zákroku môže byť spôsobená reakciou na kovy použité v chirurgických svorkách. Okrem toho môžu infekcie vzniknúť v dôsledku nesprávnej starostlivosti o ranu, poškodených materiálov na operačnej sále alebo mnohých iných zdrojov.

Identifikácia

Podobne ako pri každej infekcii, aj pri lekárovi sa dá zistiť, či sa infekcia zistí v blízkosti miesta, kde sa použili chirurgické svorky, fyzicky cítiť a detekovať. Rana, ktorá je červená, nafúknutá a nelieči sa, môže byť infikovaná. Pacient, ktorý trpí infekciou v dôsledku problému po operácii, sa bude často cítiť chorý a mohol by sa objaviť horúčka, keď sa telo pokúša infekciu potlačiť.

Liečba

Liečba infekcie po operácii sa líši od prípadu k prípadu, ale správna liečba je často liečbou antibiotikami a náležitou starostlivosťou o rany.

Prevencia

Prevencia infekcie je najjednoduchším spôsobom, ako sa vyhnúť možným komplikáciám po operácii. Umyte si ruky často, najmä ak sú kdekoľvek blízko rany. Ranu udržiavajte čo najčistejšiu podľa pokynov lekára. Vezmite si všetky predpísané antibiotiká.

Dôležité informácie

Chirurgické svorky sú často považované za lepšie ako tradičné stehy, pretože majú väčšiu uzatváraciu silu a ďalšie faktory. Ak ste však alergický na nikel, pred chirurgickým zákrokom sa poraďte so svojím lekárom o dostupných možnostiach týkajúcich sa uzavretia rany. Zatiaľ čo množstvo niklu v chirurgických oceľových staploch je relatívne nízke, môže byť dosť vysoké na to, aby vyvolalo reakciu, ktorá môže následne vyvolať infekciu.