Rôzne

Prečo máte tehotné tmavé kruhy okolo očí?


Tmavé kruhy pod očami ženy sú spôsobené predovšetkým genetikou, ale môžu byť ovplyvnené aj inými faktormi, ako sú stres, alergie, lieky alebo vek. Okrem toho si ženy, ktoré nikdy nemali kruhy, môžu po otehotnení všimnúť, že pokožka pod očami stmavne.

Výživa

Ak v strave chýbajú základné vitamíny a minerály, môžu sa okolo očí objaviť tmavé kruhy. Ženy, ktoré trpia vážnou rannou chorobou skoro na začiatku tehotenstva, sa môžu vyvinúť v týchto kruhoch kvôli nedostatku živín.

únava

Podľa štúdie o poruchách spánku uverejnenej v časopise „Sleep Research“, tehotné ženy často trpia nespavosťou počas celého tehotenstva vrátane ťažkostí zaspať, problémov so spánkom a prebudenia v skorých ranných hodinách. Neadekvátne množstvo spánku môže spôsobiť bledú pokožku, čo umožní krvi zospodu vyzerať modro.

Chloazma

Volaná maska ​​tehotenstva, chloazma je kožný stav, ktorý môže u žien pociťovať nárast hormónov počas tehotenstva. Hnedasté značky, ktoré sa môžu objaviť okolo očí, ako aj na čele a na chrámoch, sú podľa March of Dimes častejšie u žien s tmavými vlasmi a bledou pokožkou.

Prevencia / Solution

Tehotné ženy by mali používať opaľovací krém s minimálnym SPF 15 na tvári každý deň, aby sa chránila pokožka pod očami pred ďalším stmavnutím. Mali by tiež užívať multivitamín každý deň, aby sa uistili, že dostávajú správne živiny. Studený obklad na očiach päť minút trikrát denne môže pomôcť zúžiť krvné cievy a minimalizovať stmavnutie.

Výstraha

Stmavnutie pokožky môže byť podľa March of Dimes znakom vážneho problému. Ak sú tmavé kruhy pod očami sprevádzané bolesťou, citlivosťou, sčervenaním alebo krvácaním, obráťte sa na svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.