Rôzne

Ako rýchlo vyčistiť preťaženie nosa


Nosné preťaženie môže byť spôsobené mnohými vecami: Alergie, prechladnutie a chrípka hrajú hlavnú úlohu. Čokoľvek je príčinou upchatia nosa, ak ho trpíte, potrebujete rýchlu úľavu. Existuje niekoľko domácich liekov, ktoré môžete použiť na rýchle odstránenie upchatia nosa. Ak sa však nezbavíte pôvodnej príčiny, vaša úľava bude iba dočasná. Niektoré z týchto metód sa dajú použiť na cestách, zatiaľ čo iné sa najlepšie hodia, keď ste doma.

Varte 2 šálky vody a vložte do sklenených lukov. Pridajte 8 kvapiek eukalyptového oleja. Položte tvár nad misu, potom zakryte uterákom cez hlavu a misku a vytvorte stan. Inhalujte výpary po dobu 5 až 10 minút. Pokúste sa to vdýchnuť iba nosom, pretože to je jediný spôsob, ako to ovplyvní nosné kanáliky. Keď cítite uvoľnenie preťaženia, vyfúknite ho, aby ste ho vyčistili. (Urobí to každá značka eukalyptového oleja.)

Ak ste nedosiahli výsledky s eukalyptovým olejom, zopakujte uvedený postup s čajovníkovým olejom alebo olejom z oregana. (Bude to robiť každá značka éterických olejov.)

Dajte 8 oz. teplej vody v sklenenej nádobe. Pridajte 1 polievkovú lyžicu. jablčného octu a štipku soli. Nádobu pretrepte, aby sa dobre premiešala. Nakloňte hlavu dozadu. Pomocou kvapkadla alebo špičiek prstov prikvapkajte zmes do každej nosovej dierky. Dýchajte zhlboka a držte hlavu späť. Keď ochutnáte zmes v zadnej časti hrdla, nos sa čoskoro vyčistí. Vyhodiť.

Malé množstvo pary trite pod nosnými dierkami. Toto je typ, ktorý si triete na hrudník kvôli preťaženiu hrudníka. Každá značka to urobí, pretože všetci majú mentolyptus v nich. Podľa potreby trieť pod nosné dierky; tým sa dočasne otvoria nosové kanáliky.

Olúpajte strúčik cesnaku a nakrájajte na tenké plátky. Do každej nosovej dierky vložte kúsok a posaďte sa a relaxujte 15 minút. Prírodný cesnakový olej otvorí nosové kanáliky a ničí baktérie.

Jedzte horúcu salsu alebo kajenský korenie. Ak nemáte žalúdok na priamu konzumáciu čajovej lyžičky horúcej salsy, horúcej omáčky alebo kajenského korenia, posypte ju kuracím mäsom alebo syrom, polievkou alebo čokoľvek, čo musíte prehltnúť. Papriky ako kajenský koren obsahujú zložku nazývanú kapsaicín, ktorá funguje ako guaifenesín. Guaifenesin je v mnohých voľne dostupných liečivách. Papriky pálivé však pracujú omnoho rýchlejšie a majú ďalšiu výhodu v posilňovaní imunitného systému.

Tip

  • Kašeľové kvapky s mentolyptom budú tiež fungovať rýchlo, ale veľa z nich pridalo cukor; takže ak ste diabetik, postupujte opatrne.

    Pri nosovej kongescii sa vyhnite mlieku a mliečnym výrobkom, pretože spôsobujú viac slizníc.

Tip

  • Ak trpíte opakovaným upchatím nosa, vyhľadajte svojho lekára, aby ste zistili, či trpíte sínusovou infekciou a či potrebujete antibiotiká.