Rôzne

Ako liečiť schizofréniu bez liekov

Ako liečiť schizofréniu bez liekov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Schizofrénia je duševné ochorenie, ktoré od prvej diagnózy zničilo stovky životov. Pre tých, ktorých rodiny boli zasiahnutí schizofréniou, je ťažké viesť normálny život. Obete tohto ochorenia sú často liečené a uzamknuté v inštitúcii, pokiaľ sa s liečbou nedosiahne pokrok. Existujú aj iné spôsoby liečby schizofrénie, ktoré však takéto lieky nevyžadujú. A sú ľudia, ktorí aj napriek týmto šanci prekonali schizofréniu bez liekov. John Nash, muž, na ktorom je založený film „Krásna myseľ“, prestal brať lieky na jeho schizofréniu a zotavil sa z nej v priebehu niekoľkých desaťročí.

Nájdite nádej. Štúdie ukazujú, že schizofrénici sa oveľa ľahšie zotavia bez liekov, ak skutočne veria, že existuje nádej na uzdravenie z tejto choroby. Skúste nájsť príklady extrémne schizofrenických ľudí, ktorí sa z nej zotavili a pokračovali v živote.

Vytvorte zdravý domov a životný štýl. Dokonca aj tí, ktorí nemajú manželku / manžela a deti, musia cítiť stabilitu domova, príjem a každodenné rituály. V tomto kroku vám môže pomôcť kontaktovanie vašej kancelárie sociálneho zabezpečenia, pretože vám môže prideliť prípadového pracovníka a pomôže vám nájsť domov a prácu.

Pomôžte vybudovať podporné vzťahy. Tento krok je dôležitý pre zotavujúce sa schizofrénie sveta. Niektorí ľudia s touto duševnou chorobou sú inštitucionalizovaní a udržiavaní v tajnosti pred svetom. To možno dosiahnuť prostredníctvom priateľov rodiny, podporných skupín pre duševne chorých alebo prostredníctvom práce.

Je dôležité byť súčasťou komunity alebo širšej skupiny ľudí, okrem rodiny. Získanie a udržanie zamestnania je krokom k tomuto cieľu, hoci môže byť ťažké prekonať predsudky voči duševne chorým osobám. Vyskytnú sa prekážky a skúšky a je dôležité pomôcť osobe uvedomiť si, že je to súčasť bežného života.

Vybudujte stratégie riešenia problémov a zvládania. Dôležitou súčasťou uzdravenia je schopnosť vyrovnať sa so zákonmi, zabezpečiť niekoho alebo niečo (dokonca aj mačku alebo psa) a nájsť si vlastnú pomoc s ich problémami. Nechajte osobu pomôcť pri rozhodovaní sa, vrátane toho, koľko utratí za potraviny, ktoré terapeut navštívi, a či zaplatí najskôr účet za elektrinu alebo plyn.

Pokračujte v liečbe. Použitie metódy posilnenia uzdravenia je vynikajúcou alternatívou k liekom, ale pri duševnej chorobe nemôže existovať žiadna pomoc bez pomoci a podpory terapeuta, odborníka, ktorý môže chorému viesť uvedené kroky a pomôcť mu vysporiadať sa s liečbou. nezdary.

Tip

  • Nepovažujte osobu za chorého alebo chorého. Štúdie ukazujú, že byť označený ako chorý alebo chorý môže byť prekážkou pre osobu, ktorá sa cíti, akoby sa musela zotaviť zo samotnej choroby a označenia.

Tip

  • Toto nie je možné vyplniť ako radu odborníka s licenciou. Pred začatím akéhokoľvek liečebného programu sa porozprávajte s lekármi a terapeutmi.