Info

Ako sa stavia hokejová sieť s PVC rúrkou


Od dvorov po zamrznuté rybníky zostáva hokej obľúbenou zábavou. Všetky hokejové hry vyžadujú hokejovú sieť, ale oficiálne ciele z ocele sú príliš ťažké na domáce použitie. Ľahké komerčné verzie síce existujú, ale môžu byť drahé. Vytvorenie hokejovej siete s reguláciou veľkosti je ľahké z niekoľkých ľahko dostupných materiálov. Celý projekt je možné dokončiť popoludní za menej ako sto dolárov.

Krok 1

Zmerajte dve rúrky z PVC s rozmermi 72 palcov (6 stôp). Čiaru, ktorá sa má rezať, označte permanentnou značkou. Potrubie z PVC odrežte stolovou pílou alebo pílkou. Poznamenajte si so značkou veľkosť každého kusu na PVC a odložte stranou. Zmerajte, označte a odrežte jednu ďalšiu dĺžku 6 stôp; označte dĺžku potrubia. Zmerajte, označte a orežte posledné kusy: dve dĺžky 48 palcov a dve dĺžky 36 palcov.

Krok 2

Ku každému koncu jedného zo 6-metrových kusov rúrky z PVC pripevnite T-spoj, ktorý bude slúžiť ako podporný kus. Rozrežte každý z ďalších dvoch kúskov s dĺžkou 6 stôp presne na polovicu, celkovo štyri kúsky po 3 stopách. Vložte každý z týchto kusov do T-spojov na nosnom prvku. Na dosiahnutie lepšieho cieľa použite lakťový kĺb na konci každého stĺpika a otočte kĺby tak, aby bol otvor kolmý na každý protiľahlý kĺb.

Krok 3

Každú 48-palcovú rúrku pripevnite na koniec 3-nohových priečok. Do zvyšných dvoch lakťových kĺbov vložte 3-chodidlá - bočné zbrane. Vložte priečku do posledného otvoru. Toto je kompletný rám, ktorý bude podporovať hokejovú sieť.

Krok 4

Na každý koncový spoj naneste lepidlo z PVC, aby ste ich trvalo uzavreli. Pripevnite suchý zips k rámu, aby ste udržali sieť na svojom mieste. Pásiky na suchý zips sa dodávajú ako obojstranné 2-palcové pásy; rovnomerne ich rozložte na plochu, ktorá drží sieť, a potom pripevnite zadnú stranu pásov k sieti. Tam, kde sa tieto dve oblasti oženia, pevne držia sieť na svojom mieste. Zabaľte sieť rovnomerne tak, aby ste nezanechali medzery alebo bubliny.

Tipy

  • Skontrolujte, či rám správne prilieha a je stabilný. Ak je to potrebné, orežte PVC, aby bola základňa robustná.
  • Zabezpečte dlhú životnosť lepením všetkých kĺbov rámu a poskytnutím 24 hodín na zaschnutie.

Zdroje