Rôzne

Najlepšie vitamíny pre pokožku a vlasy


Najlepšie vitamíny a minerály pre pokožku

Vitamín A je nevyhnutný na udržanie pružnosti pokožky, predchádzanie suchu, vráskam a starnutiu pokožky. Osoba s nedostatkom vitamínu A bude mať šupinatosť, svrbenie a prípadne pupienky. Vitamín A sa nachádza v mäse, mlieku, syre, vajciach, špenáte, mrkve, tekvici a brokolici.

Z komplexnej skupiny vitamínu B je biotín najdôležitejší pre zdravú pokožku. Je k dispozícii v banánoch, vajciach, ovsených vločkách a ryži. Telo produkuje aj biotín.

Vitamín C udržuje pokožku dobre osladenú. Nedostatok môže spôsobiť vrásky a zmenu farby kože. Keď pokožka starne, viac vitamínu C je nevyhnutné na udržanie elasticity. Brokolica, kapusta, kapusta, jahody a cantaloupe sú plné vitamínu C.

Vitamín E obnovuje vlhkosť pokožky a spomaľuje starnutie kožných buniek. Rastlinný olej, zelená listová zelenina a orechy sú dobrým zdrojom vitamínu E.

Železo prenáša kyslík v krvi na vlasy a pokožku. Horčík pomáha vstrebávaniu ďalších vitamínov a minerálov. Zinok pomáha predchádzať ochabovaniu a vráskam.

Najlepšie vitamíny a minerály pre vlasy

Vitamín A vytvára zdravý mazu v pokožke hlavy. Vitamín E a vitamín C pomáhajú pri cirkulácii pokožky hlavy a obnovujú vlhkosť vlasov. Komplex vitamínu B, meď, chróm a železo pomáhajú udržiavať farbu vlasov a zabraňujú vypadávaniu vlasov. Vápnik a horčík spolupracujú na zdravom raste vlasov. Zinok spolupracuje s vitamínom A, aby vlasy udržiaval zdravé a aby sa zabránilo suchu.

Dôležité informácie

Vitamíny a minerály sú nevyhnutné pre zdravé vlasy a pokožku. Nedostatky môžu spôsobiť vypadávanie vlasov a suchú, šupinatú pokožku. Príliš veľa vitamínov alebo minerálov môže v tele spôsobiť vypadávanie vlasov, kožné poruchy a toxicitu. Vyvážená strava je najlepšou výživovou radou pre vlasy a pokožku. Užitočné môžu byť aj vitamínové doplnky. V závislosti od vášho veku vám lekár môže predpísať vitamínové doplnky, ktoré vyživujú vaše vlasy a pokožku. Vitamín C sa zvyčajne zvyšuje s vekom. Zvyčajná dávka je 500 mg. Beta-karotén v vitamíne A je jednou z hlavných živín pre vlasy a pokožku. Komplex vitamínu B je tiež nevyhnutný pre vlasy aj pokožku. Vápnik a horčík sa zvyčajne považujú za dobrý doplnok spolu so 400 IU. vitamínu E. Vápnik a horčík sa zvyšujú s vekom. Lekár určí, aké je najlepšie dávkovanie pre váš vek a stav. Hlavným záujmom je jesť zdravo.