Rôzne

Aké sú príčiny kyslých slín?


Jednou z hlavných povinností slín je neutralizácia kyseliny v ústach po jedle. Toto neutrálne prostredie je nevyhnutné pre zdravé ústa a telo. Existuje niekoľko vecí, ktoré môžu spôsobiť, že sliny budú príliš kyslé.

SjГ¶grenov syndróm

SjГ¶grenov syndróm je autoimunitné ochorenie, ktoré postihuje žľazy, ktoré produkujú vlhkosť v ústach. Sucho v ústach nevytvára dostatočné množstvo slín, čo znamená, že pH slín môže byť príliš kyslé, pretože v ústach nie je dosť na zriedenie kyselín.

Chemoterapia

Chemoterapia môže poškodiť slinné žľazy, takže nevytvárajú toľko slín, koľko je potrebné. To môže viesť k slinám, ktoré obsahujú príliš veľa kyseliny.

Fajčenie

V slinách sú neutralizačné činidlá, ako je hydrogenuhličitan, ale pretože fajčiari produkujú iba asi polovicu toľko slín ako nefajčiari, môžu byť fajčiarske sliny ľahko kyslé.

Kyslé potraviny

Ak sa konzumuje príliš veľa kyslých potravín, môžu vzniknúť kyslé slín. Niektoré kyslé potraviny a džúsy zahŕňajú citrusové plody, ako je pomarančová šťava, grapefruit, paradajky a sýtené nápoje. Zníženie kyslých potravín môže znížiť kyslosť v slinách.

Cukry

Sladké jedlá, či už sladkosti, pečivo alebo nealkoholické nápoje, v podstate pridávajú potravu do baktérií v ústach. Baktérie prosperujú na cukre a vytvárajú kyslý vedľajší produkt v slinách. Čím je kyslosť slín kyslejšia, tým viac je strata minerálov v zuboch.