Rôzne

Príznaky Burst Príloha


Dodatok je malý orgán, ktorý nemá pre ľudský organizmus žiadnu významnú hodnotu. Má tvar prsta a je pripevnený otvorom do hrubého čreva. Ak je dodatok zapálený a infikovaný, má potenciál prasknúť. Ak sa neroztrhne dodatok, je mimoriadne nebezpečný. Spôsobuje šírenie infekcie po bruchu, čo môže viesť k peritonitíde a smrti. Pretože počiatočný dodatok začína apendicitídou, mnoho symptómov je rovnaké.

Bolesť

Pravdepodobne najznámejším príznakom apendicitídy a burstového dodatku je bolesť vychádzajúca z pupku až po bod McBurney, oblasť medzi pupkom a miesto, kde váš bok vyčnieva na pravej strane. Bolesť môže spočiatku prísť a odchádzať, ale zostane ostrá a konštantná, keď sa príloha blíži k prasknutiu. Akonáhle dodatok praskne, bolesť je neznesiteľná. Bolesť sa môže vyskytnúť aj v chrbte alebo konečníku.

Horúčka

Kým dodatok rastie, môže dôjsť k horúčke nízkej kvality. Akonáhle sa zápal zapáli a praskne, horúčka zvyčajne stúpa, najmä ak infikuje ďalšie oblasti brucha. Baktérie E. coli v črevách sa šíria, keď obsah čriev uniká do brušnej dutiny. Horúčka prudko stúpa, keď je infekcia plne rozvinutá.

Žalúdočné podráždenie

Osoba s roztrhnutým dodatkom alebo zápal slepého čreva stráca chuť do jedla. Niekedy sa vyskytuje kvôli nevoľnosti, ktorá môže sprevádzať aj burstovú prílohu. Často je zvracanie. Zvracanie môže byť spočiatku horšie a potom sa môže zlepšiť, ale neskôr sa môže vrátiť.

Zmena návykov Bowel

Zápcha alebo hnačka sa môžu vyskytnúť z prasknutého dodatku. Tí, ktorí majú problém, často strácajú schopnosť prechádzať plynom.

Nadúvanie brucha

Zafarbené alebo opuchnuté brucho je jedným z najznámejších príznakov slepého čreva a slepého čreva. Je to viditeľné najmä u dojčiat. Nadúvanie pochádza zo zápalu a tekutiny vyplňujúcej brušnú dutinu.

Nebezpečenstvo

Jedným z najväčších problémov diagnostiky zápalu slepého čreva a roztrhnutej prílohy je to, že nie všetci ľudia majú všetky príznaky. Obzvlášť mladí alebo starí ľudia majú niekedy len málo príznakov, ktoré matú diagnózu apendicitíd.