Info

Ako budovať svalovú hmotu pre deti

Ako budovať svalovú hmotu pre deti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Budovanie svalov počas detských rokov je dôležité pre silu a vytrvalosť počas každodenných aktivít a športu. Je to tiež dobrý spôsob, ako zlepšiť hustotu kostí a posilniť šľachy a väzivo, ktoré pomáhajú podporovať kosti vášho dieťaťa. Zdravá strava a dostatok pohybu sú dôležitými súčasťami budovania svalov. Nezamieňajte si budovanie svalov s posilňovaním alebo kulturistikou, ktoré sa neodporúčajú deťom alebo dospievajúcim, pretože to môže narušiť rast a vývoj, podľa webovej stránky Kids Health. Porozprávajte sa s lekárom vášho dieťaťa o vhodnom postupe pri budovaní svalov, ktorý je v súlade s jeho cieľmi a zdravotným stavom.

Krok 1

Podávajte dieťaťu dostatok bielkovín. Táto živina je stavebným kameňom svalov a je dôležitá pre svalový rast a vývoj vášho dieťaťa. Pri každom jedle ponúkajú chudé hovädzie mäso, kuracie mäso, ryby, bravčové mäso, fazuľa, orechy alebo nízkotučné mliečne výrobky. Deti potrebujú každý deň 5 až 6 1/2 oz bielkovín.

Krok 2

Krmte svoje detské jedlá z každej skupiny potravín. Aj keď je proteín dôležitý pre budovanie svalov, konzumácia rôznych potravín z každej skupiny potravín podporuje celkové zdravie a pomáha vášmu dieťaťu plniť jej denné ciele v oblasti výživy, ktoré podporujú rast svalov. Okrem bielkovinových potravín jej každý deň ponúknite 1 1/2 až 2 šálky ovocia, 2 až 3 šálky zeleniny, 3 až 4 unce zŕn a 3 šálky mlieka.

Krok 3

Podporujte denné cvičenie. Akýkoľvek typ fyzickej aktivity podporuje zdravý vývoj svalov vrátane cyklistiky, plávania a tanca. Nechajte svoje dieťa pohybovať sa počas detstva najmenej 30 minút denne.

Krok 4

Navrhnite silový tréning. Zdvíhanie závaží je prospešné, okrem pravidelného cvičenia, pre deti, ktoré dosiahli pubertu, okolo 13 rokov. Pred tým telo dieťaťa nemá dostatok hormónov potrebných na hromadenie a niektorí lekári neodporúčajú používať závažia. So súhlasom detského lekára nechajte vaše staršie dieťa zdvíhať závažia dvakrát až trikrát týždenne, aby posilnilo a vybudovalo väčšie svaly. Push-up, doska, drtí, sit-upy a výpady sú dobré cvičenia na silový tréning, ktoré nevyžadujú závažia.

Tip

 • Nedovoľte, aby vaše dieťa používalo závažia, kým sa nenaučí správnu formu a techniku. To znižuje riziko zranenia a maximalizuje výhody budovania svalov. Požičajte si trénera alebo osobného trénera, ktorý vám dá pokyny.
 • Povzbudzujte svoje dieťa, aby používalo závažie s librovou záťažou, ktorá mu umožňuje robiť 8 až 15 opakovaní za sadu. Ak je pre neho ťažké dokončiť, vyberte si menšiu hmotnosť.Komentáre:

 1. Harkahome

  The post made me think I left a lot to think ...

 2. Nikokasa

  Nezúfajte! Vtipnejšie!

 3. Dogal

  Rozumiem, ďakujem za pomoc v tejto veci.

 4. Tull

  Blog je super, bolo by to viac podobné!Napíšte správu