Rôzne

Ako udržiava tráviaci systém homeostázu?


Trávenie

Trávenie je proces, ktorý telo používa na premenu jedla na použiteľný zdroj energie. U ľudí a väčšiny cicavcov začína trávenie v ústach, kde sa enzýmy, ktoré napomáhajú tráveniu, uvoľňujú v slinách a pomáhajú pripraviť jedlo na ďalšie trávenie žalúdkom a črevá. Kyseliny v žalúdku štiepia komplexné uhľohydráty, ako sú škroby, a menšie častice sa absorbujú do krvného obehu. Neabsorbované častice sa potom presunú do tenkého čreva, kde sa ďalej rozkladajú a buď absorbujú črevnou stenou, aby sa okamžite použili ako energia alebo aby sa uložili ako energetické rezervy (tuk). To, čo zostane, sa presunie do hrubého čreva na konečné štádiá absorpcie a trávenia a nepoužitelný odpad sa z tela vylúči ako exkrement.

Udržiavanie homeostázy: pH Balance

Proces trávenia sa javí zdanlivo jednoduchý: hmota sa pohybuje do tela a pokračuje dolu reťazou orgánov orgánov, ktoré ho úplne rozbijú skôr, ako opustí telo. Údržba takého systému je však zložitá a pri udržiavaní homeostázy závisí od rovnováhy pH a užitočných baktérií. Kyslé aj zásadité pH sú potrebné v rôznych bodoch trávenia, aby sa udržala rovnováha počas procesu. Sliny v ústach, ktoré sú východiskovým bodom trávenia, sú iba mierne kyslé na účely prvotného rozkladu potravy bez poškodenia zubov alebo krehkého tkaniva hrdla. Na druhej strane, žalúdok musí byť vysoko kyslý, aby rozbehol proces rozkladu a pôsobil ako obrana tela proti škodlivým baktériám alebo iným votrelcom. Aby sa veci vyvážili na základnej strane, je dôležité, aby malo tenké črevo vysoké pH, pretože väčšina enzýmov používaných pri trávení nemôže správne fungovať v kyslom prostredí.

Udržiavanie homeostázy: užitočné baktérie

Užitočné baktérie sú tiež neoddeliteľnou súčasťou udržiavania homeostázy v tráviacom systéme. Odhaduje sa, že priemerný človek má vo svojom tráviacom trakte okolo 500 druhov užitočných baktérií, známych tiež ako črevná mikroflóra, väčšinou koncentrovaných v hrubom čreve. Tieto baktérie pomáhajú pri trávení, pomáhajú produkovať vitamíny, pomáhajú pri tvorbe exkrementov a chránia pred škodlivými baktériami. Keď je populácia baktérií v zažívacom trakte vyhodená alebo zdecimovaná, hostiteľ si všimne zmenu v tempe a kvalite trávenia. Druhy mikroflóry majú taký pozitívny vplyv na svojho hostiteľa, že existuje veľa dostupných produktov, najmä jogurtov, ktoré obsahujú materiál, ktorý podporuje rast a zdravie črevnej mikroflóry.